Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Плевен продължава да е на тежък воден режим

Почти 20 часа в денонощието селища са без питейна вода.

Снимка: Pixabay

Плевен продължава да е на тежък воден режим. Вода има само по два часа сутрин и вечер. Има селища, които се снабдяват от водоснабдителна група "Черни Осъм" с липса на вода от дни, тази вечер вода за тях ще има от 20 до 22.30. Общината три пъти в седмицата доставя бутилирана минерална вода за жителите на Ралево, Ласкар, Николаево, Брестовец, Къшин, Бохот и Тодорово. Съдействие оказват и от Министерството на отбраната, и ВиК, откъдето е разпоредено осигуряването на допълнителни водоноски .

Междувременно на извънредно заседание на Общинския съвет беше гласувана 11-членна временна комисия, която трябва да намери ефективни решения за подобряване на водоснабдяването в краткосрочен и средносрочен план. В нея ще влезе и представител на протестиращите граждани, първото заседание е в понеделник, 25 август от 9 часа и ще може да се проследи онлайн на официалната страница на Общинския съвет.

Утре областният управител свиква заседание на Кризисния щаб, по неофициална информация се очаква обявяване на частично бедствено положение. За бедствено положение още в началото на седмицата заговори и кметът на града като определи очаквано това да се случи до края на седмицата.

Обявено или не Плевен е в бедствено положение. С Декларация –апел излезе и Медицинският университет, който призова да се загърбят политическите различия и да се работи за решаване на водния проблем. Хиляди хора в Плевен излязоха на протест миналата неделя, протест се готви и за тази.

По публикацията работи: Светлин Божков


Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Новините на Програма „Хоризонт“ - вече и в Instagram. Акцентите от деня са в нашата Фейсбук страница. За да проследявате всичко най-важно, присъединете се към групите за новини – БНР Новини, БНР Култура, БНР Спорт, БНР Здраве, БНР Бизнес и финанси.
ВИЖТЕ ОЩЕ
Цочо Бояджиев

Цочо Бояджиев: Думите имат потенциала да отворят битие

Изложбата на Цочо Бояджиев е поезия в проза . Не - тя е поезия в прозрачните драпери на черно-бялата фотография. Така пише Юлия Родонова за експозицията "Някога бях“ в галерия "Фотосинтезиз ". Изложбата беше открита преди около месец, а след това имаше и няколко срещи на автора с публиката. Винаги сте бил човек на мисълта и думите - обърнат..

публикувано на 15.11.25 в 09:25
Росен Желязков

Желязков ще бъде на работно посещение в Силистра и Разград

Министър-председателят Росен Желязков ще бъде на работно посещение в областите Силистра и Разград днес. Той ще се запознае с хода на работата по реализацията на Вертикалния газов коридор в района на магистрала "Хемус". Желязков ще проведе съвещание с кметове от област Силистра. Премиерът ще посети и точката на бъдещата фериботна..

публикувано на 15.11.25 в 09:04

Българска делегация от НС е на посещение в Света гора

Българска делегация от Народното събрание е на посещение в Света гора за есенния празник на манастира "Свети великомъченик Георги Зограф". Поклонническата ни делегация е водена от председателя на Комисията по правата на човека и вероизповеданията и депутат от Смолян Красимир Събев.  В нея участват депутати от парламентарно..

публикувано на 15.11.25 в 08:51
Президентът на САЩ Доналд Тръмп

Тръмп извади широка гама от селскостопански стоки от списъка с реципрочни мита

Американският президент Доналд Тръмп извади широка гама от селскостопански стоки от списъка с реципрочни мита, поради опасения, че потребителите могат да бъдат пряко засегнати. Сред стоките, които ще се ползват с намалени митнически ставки са месо, кафе, шоколад, банани, домати, портокали и други продукти. Ходът с намаляването на..

публикувано на 15.11.25 в 08:25
гр. Пловдив

Историческа разходка из Пловдив и ще има ли нова пешеходна зона: Какво мислят пловдивчани?

Улица "Иван Вазов" в Пловдив става пешеходна зона.  Историческата част на нашата разходката не е случайна, тъй като в момента се подготвя разширяване на най-дългата пешеходна зона в България, като част от улица „Иван Вазов“ ще бъде затворена за автомобили. Какво е историческото значение на улица "Иван Вазов"? Слънцето в Пловдив се е прибрало зад..

публикувано на 15.11.25 в 07:50

F-16 може да постигнат оперативна готовност за охрана на въздушното пространство през 2028 г.

През 2028 година F-16 може да постигнат оперативна готовност за охрана на въздушното пространство. Но за сега това може да се прави само с изтребителите Миг-29, каза министърът на отбраната Атанас Запрянов. Той обясни, че след ремонта на военното летище до Пловдив, е възможно охраната на въздушното пространство да става и с самолети на..

публикувано на 15.11.25 в 07:45

Шествие в Скопие на опечалените родители от Кочани

В Скопие днес ще се проведе протестно шествие на родителите на загиналите деца при пожара в дискотека „Пулс” в Кочани на 16 март тази година.  Шествието ще започне на централния площад в столицата на Северна Македония и ще продължи пред парламента и пред Наказателния съд.  Родителите призоваха гражданите да се присъединят към тях и да ги..

публикувано на 15.11.25 в 06:55