Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Гръцки съд остави в ареста български шофьор за тежка катастрофа до Комотини

Снимката е илюстративна
Снимка: ЕПА/БГНЕС

Гръцки съд постанови постоянна мярка "задържане под стража" за българския шофьор, предизвикал тежка катастрофа с три жертви на магистралата Ксанти-Комотини на 18 август. Той ще остане в затвора до делото.

Здравословното му състояние е добро след оперативна намеса на лекарите. Българинът е изписан от здравното заведение и ще продължи лечението си в болницата на затвора.

Днес съдебният лекар оповести, че трите жертви са починали не от тежките травми при удара, а са изгорели живи от пожара в колата, в която са пътували.

Технически експерти разследват с каква скорост се е движил българският ТИР. Очакват се също резултатите от кръвните проби, за да се установи, дали шофьорът е употребил алкохол.

За сега българският шофьор е с обвинение за убийство по непредпазливост, причиняване на сериозна телесна повреда и опасно управление на превозно средство.

По публикацията работи: Светлин Божков

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Новините на Програма „Хоризонт“ - вече и в Instagram. Акцентите от деня са в нашата Фейсбук страница. За да проследявате всичко най-важно, присъединете се към групите за новини – БНР Новини, БНР Култура, БНР Спорт, БНР Здраве, БНР Бизнес и финанси.
ВИЖТЕ ОЩЕ

„Брадатата графиня“ - премиера в Сатиричния театър

Спектакълът „Брадатата графиня“ ще има премиера тази вечер на сцената на Сатиричния театър „Алеко Константинов“.  Носителката на „Икар“ актрисата Ана Вълчанова ще дебютира като режисьор.  "От една страна този текст е базиран основно върху Чехов, на неговите разкази. Някои са буквално взети от Чехов, по-скоро в гоголевския ключ - доста преувеличени,..

публикувано на 13.11.25 в 02:55

Затварят за движение възлово кръстовище в Ямбол заради ремонт

Днес и утре възлово кръстовище в Ямбол ще бъде затворено за движение заради полагането на асфалт. По план новото кръгово кръстовище на Биков мост ще бъде отворено в събота.   Напълно затворено за всички превозни средства ще остане кръстовището на 13 и 14 ноември, уточняват от общината в Ямбол.  С цел осигуряване на качествено и безопасно изпълнение на..

публикувано на 13.11.25 в 02:39
Британският премиер Киър Стармър

Британският премиер е подложен на натиск да уволни началника на кабинета си

Британският премиер Киър Стармър е подложен на силен натиск от широк кръг министри и депутати да уволни началника на кабинета си Морган Максуини, след като той беше обвинен в разпространяване на информация, че здравният министър Уес Стрийтинг планира заговор срещу премиера за свалянето му от поста.  Морган Максуини, най-високопоставеният помощник на..

публикувано на 13.11.25 в 02:30

Поредна стъпка към прекратяване на бюджетната парализа в САЩ

Камарата на представителите в Конгреса на САЩ придвижи с процедурно гласуване проектозакона за край на бюджетната парализа, предаде Ройтерс. Долната камара на американския парламент, която е контролирана от републиканците, придвижи с 213 на 209 гласа проектозакона. Това е още една стъпка към прекратяване на най-дългата пауза в работата на..

публикувано на 13.11.25 в 02:09
Държавният секретар на САЩ Марко Рубио

Първите дипломати на страните от Г-7 с призив за спешно прекратяване на войната в Украйна

Външните министри на страните от Г-7 излязоха с обща декларация след срещата си в Ниагара, в югоизточната канадска провинция Онтарио, в която "категорично осъждат скорошните преки атаки на Русия срещу енергийната инфраструктура на Украйна и потвърждават подкрепата си за украинския енергиен сектор". Г-7 е групата на водещите световни икономики - на САЩ,..

публикувано на 13.11.25 в 01:15

ТОЛ системата засякла близо 42 хиляди нарушения

Магистрала "Тракия" е единствения път, на който продължават да се случват катастрофи въпреки използването на ТОЛ системата и измерването на средна скорост. Това съобщи регионалният министър Иван Иванов пред депутатите от ресорната комисия. Той уточни, че до момента има засечени и предадени на МВР близо 42 хиляди нарушения на средната..

публикувано на 12.11.25 в 23:54

Френското национално събрание гласува с мнозинство спирането на пенсионната реформа

Френското национално събрание гласува с широко мнозинство спирането на пенсионната реформа - емблематична в програмата на президента Еманюел Макрон, която предизвика протести и политически сътресения.  255 френски депутати гласуваха за замразяването на реформата на пенсионната система, едва 146 се възпротивиха. С това решение ще се прекъсне..

публикувано на 12.11.25 в 22:56