Украинският президент Володимир Зеленски заяви във вторник, че Турция, държавите от Персийския залив (Египет, Израел, Йордания и Саудитска Арабия) или европейските държави биха могли да бъдат домакини на всякакви разговори, които той може да проведе с руския президент Владимир Путин, предаде Ройтерс.
Зеленски настоява за директни разговори с Путин, за да помогне за прекратяване на войната на Русия в Украйна, но руският външен министър Сергей Лавров заяви пред дни, че не е подготвен дневен ред за такава среща, напомня агенцията.
"Сега, тази седмица ще има контакти с Турция, контакти със държавите от Персийския залив и с европейски държави, които биха могли да бъдат домакини на разговори с руснаците", каза Зеленски в редовното си вечерно видео обръщение.
"От наша страна нещата ще бъдат подготвени максимално, за да се сложи край на войната", посочи той.
Междувременно началникът на кабинета му Андрий Ермак заяви, че той и ръководителят на Съвета за национална сигурност на Украйна са в Катар, за да се срещнат с министъра на отбраната на страната.
Във вечерното си обръщение Зеленски каза също, че продължаването на разговорите зависи от координацията с партньорите на Украйна, предимно Съединените щати, за да се гарантира, че върху Русия е упражнен достатъчен натиск. Той отбеляза, че това е било обсъдено в понеделник в Киев с пратеника на САЩ Кийт Келог.
"Всичко по-нататък зависи изцяло от волята на световните лидери, най-вече на Съединените американски щати, да окажат натиск върху Русия", каза Зеленски.
"Русия само дава сигнали, че ще продължи да избягва истински преговори. Това може да се промени само чрез силни санкции, силни тарифи – реален натиск", подчерта той.
Откриха над 3 тона старо месо в транжорна в Плевен. Част от стоката e била подготвена за пласиране в търговската мрежа. Месото с изтекъл срок на годност е открито при съвместна проверка на полицията и агенцията по храните в транжорна, стопанисвана от 37-годишна жителка на Плевен. Обектът за транжиране и търговия с месо е регистриран..
"Не съм диктатор, просто спирам престъпността", настоя президентът на Съединените щати Доналд Тръмп по време на заседание на кабинета, докато говореше за последиците от предприетите от него действия във Вашингтон, предаде Ройтерс. "В Калифорния нямаше да има Олимпийски игри, ако не бях изпратил войските. Те свършиха фантастична работа",..
Пожарът на нерегламентирано сметище край бобовдолското село Паничарево е локализиран и овладян - през нощта ще има дежурни екипи на пожарната, които ще следят ситуацията. Няма пострадали хора или нанесени щети, не се е наложило спиране на движението по направлението Кюстендил-Дупница, казаха от Областната дирекция на полицията в Кюстендил...
Екипи на полицията и криминалисти разследват обир на златарски магазин (ателие) в центъра на Дупница, съобщи за БНР говорителката на Областната дирекция на полицията-Кюстендил, Катя Табачка. Сигналът е подаден на тел.112 към 18,30 ч. Произшествието се обслужва и в момента. Според коментари обирът е на златарско ателие в района на кв...
Лидерът на "Реформирай Обединеното кралство" Найджъл Фарадж представи петгодишен план за задържане и депортиране на всички мигранти, пристигащи във Великобритания без разрешение, ако партията му спечели следващите общи избори. Найджъл Фарадж обяви операция "Възстановяване на справедливостта", което означава, че "реформаторите" ще забранят на..
Окръжната прокуратура във Велико Търново задържа за 72 часа и повдигна обвинение за убийство на младежа от село Сушица, община Стражица, който тази нощ подпали семейството си. 21-годишният мъж, който при семеен скандал заля с бензин и подпали тази нощ бащината си къща в село Сушица, е обвинен от прокуратурата за това, че в условията..
Министърът на вътрешните работи Даниел Митов заяви, че няма колебания за номинацията на Мирослав Рашков за главен секретар на МВР. Министър Митов изрази надежда полемиката с президентството относно назначаването на главен секретар на МВР вече да е решена. Очаква се утре кабинетът да предложи Мирослав Рашков за постоянен главен секретар на..
Цената на слънчогледовото олио е в пряка зависимост от цените на външните пазари. Ние сме почти като петролните продукти . Това обясни пред БНР..
Българската школа по художествена гимнастика е призната от световни специалисти за велика . Българският стил е бърз, динамичен, техничен - имаме..
" Израел се радва все още на твърде силна международна подкрепа и то от водещи, уважавани страни като нашите американски партньори, в някаква степен..