Правителството трябва да внесе спешно бюджета за следващата година, за да не прерасне политическата криза във финансова.
С такъв призив към лидера на ГЕРБ Бййко Борисов излязоха съпредседателите на коалиция ПП-ДБ.
Според съпредседателите на коалиция „Продължаваме промяната – Демократична България“ отговорен за политическата криза в страната е лидерът на ГЕРБ Бойко Борисов, тъй като е отказал да приеме предложението им за кордон около Делян Пеевски.
"Мандатоносителят, ерго, г-н Бойко Борисов, предизвика тази политическа криза. Какви са решенията оттук нататък, ще си позволя да цитирам конституцията - или правителството на Желязков иска вот на доверие или преформатират правителството с нови лица", коментира Атанас Атанасов.
"Не очаквахме изборите в Пазарджик да предизвикат чак такова сътресение в правителството, но те просто разкриха истината и се видя пълния блокаж в държавата", отбеляза лидерът на ПП Асен Василев.
"Нашият призив към това правителство, ако то все още може да се събере и да работи, е в максимални бързи срокове да внесе данъчните закони и бюджета, за да можем да гарантираме, че, независимо от политическата криза няма да имаме финансова такава и ще може българските граждани, българските фирми и българския бизнес да имат предвидимост какво ще се случва с тях следващата година", коментира Василев.
Той даде два примера за блокажа – отмененото заседание на МС и решението на управителя на Здравната каса да отнеме правомощията на подуправителя. Според него държавата не бива да става заложник в борбата за порциите на властта на различни групички и не бива да се допуска българските граждани да преживеят тежка зима.
Съпредседателят на "Да, България" Божидар Божанов призова за "изваждането на Пеевски от службите и съдебната власт".
"Без Пеевски да бъде изваден от съдебната власт и без Пеевски да бъде изваден от репресивния апарат кризата ще продължи, защото политическите партии няма да могат да говорят за политики. Разговорът ще се свежда до наказателно-правни аргументи. Без Пеевски да бъде изваден от съдебната власт кризата няма да си тръгне и това е призивът към всички", коментира Божанов.
Главнокомандващият украинската армия генерал Олександър Сирски съобщи за влошаване на ситуацията на фронта в югоизточната Запорожка област. "Значително се влоши обстановката на Александровското и Гуляйполското направление, където врагът, използвайки превъзходството си в жива сила и техника, в хода на ожесточени боеве, се придвижи напред и..
Стотици сърби, начело със студенти, демонстрираха в Белград срещу плана на властите да съборят бившия Генерален щаб на югославската армия, за да позволят на чуждестранни инвеститори да построят на негово място луксозен хотелски комплекс, свързван с Джаред Кушнер - зетя на американския президент Доналд Тръмп. Преди четири дни Скупщината..
В Румъния министърът на енергетиката се обяви за това държавата да поеме контрола върху местния филиал на Лукойл. Така ще бъдат гарантирани стабилността на националната енергийна система и работните места, свързани с бизнеса на компанията, след като международните санкции срещу нея влязат в сила, обясни министър Богдан-Груя Иван. "Лукойл"..
В Украйна приближен на президента Володимир Зеленски беше обвинен в организиране на корупционна схема за 100 милиона долара в различни сектори на икономиката, съобщи Франс прес. Бизнесменът Тимур Миндич беше посочен от прокурор от специализираната антикорупционна прокуратура. Освен Миндич, с обвинения днес се сдобиха още шест лица, сред..
Общинските управи на Рила, Кочериново и Бобошево, както и експерти на "Кюстендилска вода" се събраха на работна среща по проблемите с водата от язовирите "Калин" и "Карагьол", от които се подава вода за населените места по Рилското корито. Лятото водоползването се увеличава, стига се и до режим, особено за Кочериново. Констатирано беше, че..
Наследството на "краля на поп музиката“ Майкъл Джексън продължава да пише история, дори 16 години след смъртта му. Той се превърна в първия певец с шест десетилетия присъствие в Топ 10 в класациите след завръщането там на хита му Thriller. Хитът от 1982 г. Thriller се завърна в Топ 10 на Billboard Hot 100, изкачвайки се на десето място от..
Общо 91 затворници в Англия и Уелс са били освободени по погрешка между април и октомври тази година, по последни данни на Министерството на правосъдието. Данните за Англия и Уелс бяха публикувани, след като правителството стана обект на сериозни критики заради случайни освобождавания след редица нашумели случаи през последните седмици...
В системата на МВР има огромен дисбаланс на заплащането и разочарование – за това предупреди в интервю пред БНР доц. д-р Митко Димитров, председател..
"Зареждането на банкоматите с евро ще стане в нощта на 1 януари. На сутринта всеки ще може да изтегли евро банкноти" , увери в интервю за "Преди..
"Във всички случаи ще има сътресения на пазарите , най-вероятно и в цените, но това е единственият изход рафинерията да остане в експлоатация след..