В Гърция дават безплатни ваучери за зимна почивка. Право на тях имат и българите, които живеят в южната ни съседка.
В рамките на програмата за подпомагане на туризма в райони, засегнати от природни бедствия, гръцкото правителство дава безплатни ваучери да почивате например в Евия.Това е вторият по големина гръцки остров и все още не е във фокуса на туристите. Голяма част от острова е планинска, но пък плажовете са с пясък и кристална вода.
Там е прекрасно място за спокойна почивка, цените не са високи, както на други острови и има възможност за туризъм през цялата година.
За това правителството дава ваучери на стойност от 150 евро ная всеки желаещ да почива през зимата там. Достатъчно е само да се подаде молба по електронен път. Право на безплатен ваучер имат пълнолетни лица, които живеят постоянно в Гърция и плащат данъци в страната. Властите проверяват последната данъчна декларация на лицето и се получава ваучер за почивка на остров Евия.
Право имат и чужденците, които живеят в Гърция, включително и българските граждани.
Министърът на образованието и науката Красимир Вълчев ще бъде гост на гимназията в село Рибново, която носи името на Йордан Йовков и днес отбелязва патронния си празник. Най-голямото училище в община Гърмен беше изцяло обновено, като беше изграден и нов корпус, който позволи да се премине към едносменен режим на обучение. Над 550 са..
" Всички предизвикателства се явяват като една засилваща се към малкия бизнес снежна топка, която като в лавина ще го помете. Нямаме и много време за реакция , тъй като всичко това се случва сега в средата на ноември, а тези решения ние ще имаме законовия ангажимент да се справим с тях през януари". Това предупреди пред БНР Елеонора..
Навършват се 36 години от символичното начало на прехода от еднопартийна система към демокрация и пазарна икономика в България. На 10 ноември 1989 пленум на управляващата Българска комунистическа партия сваля от власт дългогодишния свой генерален секретар и държавен глава Тодор Живков. Постовете заема тогавашният външен министър..
Продължилата рекордно дълго криза с финансирането на американското правителство може би е към края си, след като членове на Сената постигнаха споразумение, което може да я разреши, съобщава NBC News. NBC цитира трима източници, според които споразумението е постигнато между републиканците и група демократи, като с техните 8 вота беше дадена възможност..
Днес в повечето области в Украйна ще бъде ограничено потреблението на електроенергия поради интензивните руски атаки срещу енегийни обекти. Хмелницката и Ровненската атомна електроцентала са намалили производството на електроенегия поради нанесени щети от руските атаки на подстанции, според данни на Международната агенция за атомна енергия. Въведен е..
Над 2800 редовни пътнически полети са били анулирани по последни данни в Съединените щати в неделя заради частичното спиране на работата на федералното правителство вследствие на бюджетната парализа. Закъснения има при повече от 10 200 полета. Федералната авиационна администрация изпитва недостиг на персонал, най-вече на диспечери. В резултат..
Украинският президентВолодимир Зеленски заяви в интервю за "Гардиън", че не се "страхува" от Доналд Тръмп, за разлика от други западни лидери, и отхвърли съобщенията, че последната им среща във Вашингтон е била напрегната, добавяйки, че има добри отношения с американския президент. Зеленски даде интервюто след опустошителните руски удари по..
" Истинското противопоставяне ще се появи на парламентарни избори. Колкото повече агонизира държавата, а тя в момента агонизира, толкова по-голяма вълна..