Руски удари срещу няколко украински области нанесоха поражения на енергийна инфраструктура и оставиха хиляди домакинства без ток. Киев отговори с атаки срещу руски нефтопреработвателни обекти.
Русия е бомбардирала град Орехов в Запорожка област, като е използвала управляеми бомби, съобщиха местни медии. При руските удари е загинал 60-годишен общински работник и са били ранени съпрузи. Руската армия е атакувала и критична инфраструктура в Харковска, Одеска и Днепропетровска области като нападенията са причинили аварийно прекъсване на тока.
От своя страна украинските сили успешно са нанесли удар по нефтохимически завод в република Башкортостан посредством дронове с голям обсег. Атаката срещу завода е предизвикала пожар в част от обекта, в който се произвежда добавка за авиационно гориво.
Украинският главнокомандващ генерал Олександър Сирски заяви, че армията засилва офанзивата си в района на град Добропиля, за да облекчи напрежението около обсадения Покровск. Сирски подчерта, че украинските сили са фокусирани върху осигуряването на логистичните линии и изтласкването на руските войски от градските сгради.
На този фон във Вашингтон пристига унгарският премиер Виктор Орбан в опит да организира среща на върха между президентите на Съединените щати и Русия. Съветниците на Орбан смятат, че среща между Доналд Тръмп и Владимир Путин може да сложи край на войната.

Премиерът Росен Желязков участва в тържествените чествания на 140-ата годишнина от Сръбско-българската война в Сливница. Желязков прие строя на почетния караул и произнесе тържествено слово в знак на почит към героизма и саможертвата на българските воини. Церемонията се състоя на площад "Съединение" в Сливница и завърши с тържествена..
Окръжна прокуратура – Благоевград повдигна обвинение на 33-годишния мъж, направил опит за умишлено убийство на жена в заведение в центъра на града. Пострадалата е в тежко състояние, но стабилизирана, заявиха лекарите от областната болница. Престъплението беше извършено днес преди обед на централния площад в Благоевград. Жертвата е била със..
Междуведомствените комисии по бедствия и аварии на общините Рила и Кочериново търсят начин за финансиране на разрушеното от пороите преди десетина дни водохващане "Елешница", което осигурява допълнително вода за селищата от Рилското корито. По предварителни разчети ще са необходими минимум 400 хил. лева, за които ще се кандидатства по фонд..
С панихида в местността Бальов дол между селата Щръклево и Нисово, Русенско, бе почетена паметта на избитите от комунистическия режим русенски интелектуалци. За трета поредна година в местността Бальов дол бе отдадена почит към жертвите на комунистическия режим, убити в началото на ноември 1944 г. "Тук, в тази гора, скрито и тайно са докарали невинни..
Българският патриарх и Софийски митрополит Даниил отслужи заупокойна молитва в памет на загиналите български войни в Сръбско-българската война. Днес се навършват 140 години от битката при Гургулят и Сливница. Пред Пантеона "Майка България" застанаха министърът на отбраната Атанас Запрянов, началникът на отбраната Емил Евтимов, министърът на..
В община Крумовград ще бъде изградена пречиствателна станция за отпадни води за 34 милиона лева. Тя е част от мащабен проект за изцяло нова водоснабдителна и канализационна мрежа, финансиран от Оперативната програма "Околна среда". Договорът за строителството беше подписан на извънредно заседание на Асоциацията по ВиК в Кърджали. Срокът..
Международният художествен фонд на Музея на хумора и сатирата в Габрово става достъпен онлайн. Първоначално дигиталната колекция ще наброява 5 хиляди творби и ще е налична през следващата година. Дигиталният Дом на хумора и сатирата ще представи 5000 произведения от 173 държави. Те са само част от богатия художествен фонд на Музея, в който са..
Всеки трети българин изразява готовност да изложи на риск личния си живот, за да защити демокрацията, а всеки пети е готов да се запише като доброволец..
Нас, българите, ни чакат много, много тежки моменти, купуване на коли на лизинг и апартаменти на кредит - ще вием, предупреди в интервю пред..
"Става дума за това да не може да се мине годишен технически преглед (ГТП), ако има влезли в сила глоби, тоест такива, които са връчени, а и за които..