Днес православната църква чества паметта на Свети Климент Охридски. Софийският университет чества своя патронен празник.
Празникът ще започне със света Божествена литургия в параклиса "Св. Климент Охридски" в Богословския факултет на висшето училище.
След това с литийно шествие към паметника на Климент Охридски ще бъдат поднесен венци и цветя пред паметника на светеца.
Автовлекачи ще изтеглят аварирали тежкотоварни автомобили на територията на област Монтана. За първи път фирмата, ангажирана със зимното почистване на републиканската пътна мрежа осигурява специализираната техника. 106 машини ще чистят снега по пътищата в Монтанско Комисия от експерти утвърди плана за зимното поддържане на републиканската..
В област Монтана към момента има 54 непълнолетни майки. По данни на социалните за последните години се наблюдава тенденция на запазване на броя на деца родили деца. Почти не са констатирани проблеми с отглеждането на новородените. В област Монтана 14-годишни са най-младите момичета станали родители. Според здравните медиатори непланираната..
2 милиарда евро допълнителни държавни гаранции и концесия на Българския спортен тотализатор – това са част от промените в проектозакона за Бюджет 226 година, внесени между първо и второ четене. Срокът за тях бе съкратен само на три дни, след като текстовете минаха на първо четене в пленарната зала в петък. Поправката, с който потенциалните..
Не бих казал, че сме по-близо до мира в Украйна. Това заяви пред БНР Иван Миланов, полковник от резерва, бивш директор на звено "НАТО" в Министерството на отбраната. САЩ и Украйна са изготвили ново мирно споразумение , този път от 19 точки, но са оставили политически най-чувствителните елементи да бъдат решени от президентите на двете..
От "Да, България" се обявиха против отдаването на Българския спортен тотализатор на концесия за 15 години. Предложението, внесено от трима представители от управляващото мнозинство Костадин Ангелов - ГЕРБ-СДС, Драгомир Стойнев - БСП и Йордан Цонев от "ДПС-Ново начало", предвижда в преходните и заключителни разпоредби преди второто четене на..
Пенсиите да се актуализират от 1 януари, а не от 1 юли, тъй като по-високите осигуровки и данъци ще се плащат о т 1 януари, коментира в интервю пред БНР депутатът на АПС д-р Хасан Адемов. Неговата парламентарна група е направила няколко предложения, които да се разгледат между първо и второ четене на Бюджет 2026. В предаването "12+3"..
"Страните членки ще изразходват 100 пъти повече за отбрана, отколкото са заложени в следващия бюджет на ЕС. Нашата задача е да ги убедим да похарчат повече за европейски политики като програмата за европейска отбранителна промишленост EDIP". Това каза еврокомисарят по отбраната Андрюс Кубилюс по време на дебат, посветен на програмата за..
916,68 лева годишна загуба през 2026-а, ако сега нетната ви месечна заплата е 3500 лева. С това изчисление започна интервюто пред БНР на..
"Корупцията в горския сектор заплашва да срине един от най-важните отрасли на българската икономика -управлението и стопанисването на държавните..
" Благомир Коцев сякаш пречеше на всички още с избора му , защото решенията му бяха твърде много в полза на обществеността на Варна. Той опита да забави..