От Румъния, за Великден, у нас ще дойде не само Благодатния огън, но и много туристи. По традиция, те присъстват на празничното пасхално богослужение за Възкресение Христово във варненския катедрален храм "Свето Успение Богородично". Хотелите, които предлагат пакетни почивки за Великденските празници в курортите край Варна, са пълни основно с румънски туристи. Според Стоян Маринов, директор на Колежа по туризъм и заместник-председател на Туристическата камара, те не само спасяват сезона, но при добра реклама и удачна ценова политика могат да компенсират недостига на руски и украински туристи:
Те не го спасяват, те просто напълниха хотелите, които отвориха, само с румънски туристи. Българите се броят на пръсти. Даже има хотел със 600 легла, в който няма нито един българин, на "Златни пясъци". Вярно е, че тази година, примерно, хотелите, които отвориха, са доста по-малко от броя на хотелите, които отваряха преди две или три години. Отвориха само качествените хотели, които имат големи СПА центрове, които ги познават румънските туристи и другото интересно е, че може би над 70% от румънските туристи са такива, които са идвали и миналата, и по-миналата година, т.е. лоялни клиенти. Ако говорим за пакет от порядъка на четири дни, е някъде около 1000 лева на човек, ол инклузив.Шест хотела отвориха врати в курорта Албена, за да посрещнат гостите за Великденските празници.По традиция, най-много, около 70 процента, са туристите от Румъния. Румънски, български и германски туристи ще посрещнат Великден в Албена. Днес ще..
Нашият екип никога не е оставал далеч от най-сериозните и важни дискусии в обществото на тема "здраве". Една от тях – разграничаването и систематизирането..
Неволята често се оказва най-добрият, макар и труден учител. Именно чрез нея изграждаме по-дълбоко разбиране за себе си, за околните и за важността на..
След като подари на почитателите на класическата музика незабравимо лято, фестивал Allegra хвърля ръкавицата с провокативен формат и през зимата – The..
Ел. поща: hristobotev@bnr.bg