26-годишен мъж е починал, след като е бил прострелян при масово сбиване между две враждуващи групи в село Чернево. Това съобщиха от Областната дирекция на МВР във Варна. При сбиването са ранени други двама души от същото село - на 27 и 56 години. Те са откарани в многопрофилната болница "Света Анна" с опасност за живота.
По случая е образувано досъдебно производство. Четирима души са задържани за 24 часа, а в селото има екипи на жандармерията.
Ситуацията вече се нормализира, съобщи кметът Мирка Янева. Тя каза, че е шокирана, тъй като за първи път се случва подобен тежък инцидент в ромската общност:
Полицията работи, спокойно е. В ромската махала няма такива враждуващи фамилии. Това е само между тези и то е нещо лично, не между родове, а между кланове. Улиците са затворени, така че не съм видяла, едните са задържани, едните са в болницата. От двата рода няма никой.
Няма проблем за нормалния живот на хората в селото. Те винаги са съжителствали добре с местното население, така че малко ни дойде като шамар. Знам , че има някакъв спор, някаква вражда между двата рода и се е случило заради жена.
Нашият екип никога не е оставал далеч от най-сериозните и важни дискусии в обществото на тема "здраве". Една от тях – разграничаването и систематизирането..
Неволята често се оказва най-добрият, макар и труден учител. Именно чрез нея изграждаме по-дълбоко разбиране за себе си, за околните и за важността на..
След като подари на почитателите на класическата музика незабравимо лято, фестивал Allegra хвърля ръкавицата с провокативен формат и през зимата – The..
Ел. поща: hristobotev@bnr.bg