Има няколко неща. Те се съдържат и в българската позиция, които би трябвало да се променят. Ние можем да осигурим първоначални условия, но не можем да задължим бежанците да стоят в България, затова трябва да има преработка на тези Дъблински споразумения, според които те са длъжни да стоят в страната, в която са влезли или разпределени – няма как, нито можем да ги арестуваме, нито можем да ги завържем. На второ място, част от тях предпочитат в Швеция или в Германия, или в някоя от по-богатите страни да останат и да работят, отколкото в България. Така че, ние трябва да сме наясно, че в България трудно можем да предложим равнище на заплащане, социална система, такава, каквато имат другите страни, но съобразно с това, което имаме в България, всеки, който би искал да дойде да работи, да се включи действително в икономическия живот, би трябвало да потърсим такава възможност.
Вицепремиерът Калфин ще участва днес в среща на социалните министри на страните от Европейския съюз в Стокхолм. Те ще обсъждат възможностите за подобряване на условията на труд в рамките на единния пазар.
Цялото интервю може да чуете в звуковия файл.
На 14 януари т.г. вътрешният, към тази дата, служебен министър Атанас Илков, се срещна със своя турски колега в Истанбул, за да бъде направен анализ и..
В рубриката "Въпреки мрежата" Георги Марчев , журналист, работил като проверител на факти (факт-чекър), разказва как се проверяват факти и твърдения,..
При археологически разкопки в квартал Калето в Лом, които завършиха в последните дни, на дълбочина около 7,5 метра, са открити стени и ровове на..
Ел. поща: hristobotev@bnr.bg