Там ще се води междусирийски диалог. Целта на Русия ще бъде този вътрешносирийски диалог да бъде продуктивен. Просто новата американска администрация физически не е в състояние и не е в пълна степен готова да вземе участие в такъв тип международни преговори. В Астана ще присъстват американски наблюдатели, които ще следят разговорите и вероятно ще задават въпроси на страните в преговорния процес. Те могат да водят и неформални диалози и обмен на мнения, но за пълноценно участие на експерти от Съединените американски щати не може да става и дума.
Тренин коментира и какво ще е бъдещото устройство на Сирия:
Сирия в най-добрия случай ще бъде устроена като Ливан. Сирия ще бъде страна, където ще бъде засилено местното и регионално самоуправление. Кюрдите също ще имат своите общински органи на самоуправление в Сирия, но не мисля, че те ще имат федерация вътре в страната. Като цяло в Сирия в близко бъдеще ще има много анклави, но най-важното е хората да живеят в мир и да не се повтаря войната.
Цялото интервю с Дмитрий Тренин можете да чуете от звуковия файл."Началото на 17 век в Холандия започват първите търгове на изкуство, продажбите там не са случайни, твърде често хората, които купуват имат връзка...
На днешния 16 януари, в ефира на "Нашият ден" отдаваме почит на една от най-ярките фигури в българската литература – Алек Попов. Роден на тази дата през..
"Нечовек" е първата премиера в Народния театър за 2025 година. Спектакълът ще се играе на 17 и 18 януари от 19:00 часа на сцена "Апостол Карамитев" ...
Ел. поща: hristobotev@bnr.bg