Хората с увреждания настояват да отпадне настоящата система на работа на ТЕЛК. Те се срещнаха в парламента с депутатите от ГЕРБ и БСП. Капка Панайотова от "Център за независим живот" изрази надежда да бъде създаден механизъм на подкрепа на хората с увреждания, които могат да се трудят, както и да бъдат разширени правомощията на Агенцията на хората с увреждания. Оставка на заместник-председателя на парламента не е нужна, смята Капка Панайотова:
"Господин Христов се извини от трибуната на парламента на хората, които не допуснаха. За мен аргументите бяха изключително нелепи. Даже в момента сме подготвили такива тениски с надпис: "Системата ги убива" за членове на парламента".
Лидерът на БСП Корнелия Нинова посочи, че трябва да се промени моделът, по който работи системата за подпомагане:
"За нас важното е, че тези хора споделят, че не искат кърпене на парче. Те искат промяна в модела, в системата, която налива пари, но те не стигат до хората с увреждания, до децата с увреждания. Те отиват в структури, които са обрасли около тези хора - администрация, бюрокрация. Тези структури все повече изолират хората с увреждания. Те не ги правят интегрирани. Те не им помагат да излязат на трудовия пазар. Те ги затварят в домовете им. Майките това споделиха".
В епизод 575 "Трамвай по желание" прави дълбок поклон пред една от най-значимите фигури на българската популярна музика. Легендата за краля на..
Античният керамичен център край Павликени е едно от значимите археологически открития в България. Историята на неговото разкриване започва през 1971..
Ако попаднете на белгийски битак, наречен брокант, ще забележите как ловците на антики най-внимателно ровичкат сред купищата ленени покривки и ръчно..
Ел. поща: hristobotev@bnr.bg