Министерството на образованието изготви три варианта на графици за редуване на присъствено и онлайн обучение. Според тях учениците трябва да прекарат не повече от 10 последователни учебни дни вкъщи и поне две седмици присъствено в класните стаи. Доколко ефикасно би било това, ще имат ли ефект всички взети мерки и чу ли се гласът на учителите по този въпрос.
Според Драгомир Цукев, учител по английски език в гр. Добрич и Лилия Стоянова, учител по иформационни технологии във Варна, представители на фейсбук групата „Учители за безопасно образование“, всички приложени мерки са закъснели и затова са неефективни и неадекватни, и единственият вариант за сегашната ситуация е затварянето на училищата за срок от три до четири седмици. Педагозите са обезпокоени от смъртността сред техните колеги и липсата на лични предпазни средства, с които да преподават. „Пропуснатите икономически и образователни ползи се компенсират във времето, човешкият живот – никога“, каза Драго Цукев.
Близо 80 на сто от българските учители смятат, че цялата образователна система трябва да премине временно в електронно обучение от разстояние, а над 76% от тях са на мнение, че училищната среда в момента не е безопасна за работа – това показва анкетата на Синдикат „Образование“ към КТ „Подкрепа“.
„Да се вслушаме в мъдростта на учителите“ – това заяви в ефира на „Нашият ден“ д-р Юлиян Петров, председател на синдиката.
Чуйте повече в звуковия файл.
Емона Иванова е парасъстезател по бадминтон. Родена с рядко увреждане на гръбначния стълб, тя бива изоставена от родителите си. Израснала е в институции. Обстоятелства, които я превръщат в борбена и смела жена. Открива своето призвание, когато за първи път хваща ракета като ученичка. Оттогава бадминтонът е нейният начин да докаже, че хората с..
За 3 години се отчита 6% ръст на делата, заведени от близки на починали пациенти, показват данни, изнесени на Кръгла маса за застраховане на медицинската професионална отговорност, инициирана от Висшето училище по застраховане и финанси (ВУЗФ), Асоциацията на българските застрахователи (АБЗ) и адвокатското дружество по медицинско право..
На днешния 3 април се навършват 146 години от обявяването (1879) на София за столица на България от депутатите в Учредителното събрание в Търново. Предложението е направено от един от първите български историографи, съосновател на Българската академия на науките, проф. Марин Дринов. Мотивите му са географското разположение на града и потенциалът за..
Проучване на "Тренд", проведено за Изпълнителна агенция "Медицински надзор", разкрива, че макар 62% от българите да одобряват донорството на органи, едва 40% обаче биха се съгласили да дарят органи след своята смърт. Това изследване беше обсъдено от специалисти, събрани от агенцията, за да анализират предизвикателствата пред трансплантациите в..
Над 500 души в нужда от Враца и областта очакват хранителни пакети в навечерието на великденските празници. Каузата се нарича "Подари Великденска трапеза на баба и дядо от Северозапада ". От години доброволците от организацията "Прави добро! Бъди добър!" се грижат да дарят глътка радост на възрастни и самотни хора в един от най-трудните за живот..
В рубриката "Разговорът" на предаването "Нашият ден" ви срещнахме с Ирена Методиева – жена, която води една от най-трудните битки: за живота си, за..
На Световния ден за информираност за аутизма се проведе открит разговор за предизвикателствата, пред които са изправени хората с аутизъм, както и за..
На Световния ден за информираност за аутизма бе проведен открит разговор за предизвикателствата, с които се сблъскват хората с аутизъм, както и за..
Ел. поща: hristobotev@bnr.bg