Триажният кабинет в Дупница беше затворен от вторник по обяд. Единствената причина за това беше в липсата на тестове, които трябваше да осигурява РЗИ-Кюстендил.
От здравната инспекция обаче от началото на ноември спряха доставките без ясна причина. Кметът на Дупница инж. Методи Чимев беше разпоредил Общината да купува тестове, само и само кабинетът да продължи да функционира и да обслужва хора със симптоми на Covid от общините Дупница, Бобов дол, Сапарева баня.
Това обаче не може да продължи дълго. Миналата седмица триажният кабинет получи известен брой тестове и от “Ротари клуб-Дупница“, но и те вече свършиха. А от вторник кабинетът вече не работи.
Досега през триажа всекидневно преминаваха над 100 пацинета със симптоми на Covid. Откакто е открит кабинетът е обслужил над 15 хил. души.
Ако не се намери бързо решение, всекидневно тези стотици пациенти ще се трупат пред кабинетите на джипитата, пред лабораториите или направо в болниците. Странното е, че РЗИ-Кюстендил не коментира ситуацията под никаква форма.
Въпреки многото опити не беше откри за коментар директорът на инспекцията д-р Златко Валичков, който е от града и много добре познава проблема.
Чуйте в звуковия файл как говорителят на Общината в Дупница Христо Апостолов, оторизиран от местната управа пред кореспондента на БНР Кирил ФАЛИН, коментира ситуацията.
В деня, наричан от народа ни Трифон Зарезан, насочваме вниманието ви към значението на виното в религиозните традиции на юдеи и християни. Виното е една от най-старите напитки в историята на човечеството. Различните култури и цивилизации придават на виното различен символичен и духовен характер, което е довело до образуването на уникални ритуали..
Александър Лукашенко спечели седми пореден мандат на изборите миналата седмица. Западните лидери не признават за свободен и честен вота заради репресиите над опозицията в бившата съветска република. Режимът на Лукашенко забрани независимите медии в страната, а опозиционните лидери или са в наказателни колонии, или в изгнание в чужбина. Какво..
Какъв е административноправният режим на защитените зони. В юридическото предаване "Законът и Темида" представяме монографията "Административноправен режим на защитените зони" на доц. Надежда Христова – преподавател в Юридическия факултет на УНСС и арбитър в Арбитражния съд при Българската стопанска камара. "Една от причините за написването на..
Музиката има силата да свързва поколения, да разказва истории и да предава ценности. Чрез песните си ние не само запазваме културното си наследство, но и укрепваме връзките в семейството. Именно тази идея е в основата на творческия път на певицата Виктория Куприна , която открива красотата на българската музика и решава да я сподели със света...
Рубриката "Съдебната практика на Съда на Европейския съюз" на предаването "Законът и Темида" се излъчва със съдействието на Съда на Европейския съюз. Можете да я слушате веднъж месечно, всеки последен петък на месеца от 10.00 часа по програма "Христо Ботев". Това е седмо издание. Европейската комисия (ЕК), като пазител на учредителните Договори в..
Юджийн О'Нийл пише "Дългият път на деня към нощта" през 1940 година, само четири години преди това, през 1936-та, той става Нобелов лауреат като..
"Не, аз благодаря!" е първата премиера на Плевенския театър "Иван Радоев" за 2025 година. Това е нова българска пиеса, автор е Албена Ненкова и сега..
Ел. поща: hristobotev@bnr.bg