“Синдео“ е приложна академия, която има за цел да направи своите учители едни от най-добрите в България, предлагайки редица курсове и цялостни образователни програми.
Техните усилия обединяват всички необходими умения за качествено и ефективно преподаване. На страницата си организаторите на инициативата обясняват, че се стремят да създадат желание за развитие и отговорност във всички хора, въвлечени в образованието, и го правят чрез практически събития за споделяне на добри примери и успешни практики.
Теодора Димитрова е един от основателите на академията. Тя е доктор по социално-икономическа география и учител по география и биология, магистър по "Културна и политическа география" и "Образователен мениджмънт", автор на учебни пособия и научни статии. Участва в някои от значимите за обществото проекти.
Теди споделя, че мисията, която я свърза с Ангел, другият основател на академията, е общото им желание да достигнат до всички ученици в България. Заедно решават, че това може да стане чрез връзка с техните учители.
Тя счита, че е необходимо да се промени ролята на учителя в българското училище, като от учителите трябва да се изисква да придобият множество нови педагогически и личностни качества.
“Смятаме, че всичко, което е научено от българския учител, трябва непременно да бъде приложено в час, а не да остане просто научено“, казва тя в “Нашият ден“.
Ангел Георгиев, другият основател на академията, има над 15 години опит като технически обучител и продуктов презентатор. Той провежда обучения в Европа, САЩ и Близкия изток. Ангел също е убеден в това:
“Вярваме, че всеки едни учител има желание и възможност да направи това. Не сме тук не за да им кажем, че не се справят добре, а по-скоро да им покажем нашата гледна точка“, казва Георгиев в интервю за БНР.
Чуйте пълния разговор в звуковия файл.
В редакция "Хумор и сатира" акъл имаме за всички, че и ще остане. Ето например достатъчно акъл как да бъде изградена бързо и без особени вложения от наша страна стратегическата магистрала до Видин. Отговорните за това фактори, разните там магистралостроители и давачите на обещания да взимат по лист и химикалка и да си водят записки. Чуйте за..
На вчерашния 4 февруари 2024 г. 22-годишна жена намушка няколко души в центъра на София. В ефира на "Lege Atris" психиатърът Цветеслава Гълъбова коментира случая и постави акцент върху проблемите в системата за психично здраве в България. Жена намушка с нож трима души на столичния булевард "Витоша" (ОБНОВЕНА) Според д-р Гълъбова жената е..
Тема с продължение: Какво се случва с наредбите, засягащи парантерално хранене, какво дело в Административния съд на София предстои на 7 февруари – интервю в Lege Artis с д-р Антоанета Тончева , генетик и член на сдружението "Общност Мостове". Предстои открито съдебно заседание по сигнала за дискриминация на Наредба № 2 и Закона за здравето...
Катедра "Радио и телевизия" към Факултета по журналистика и масова комуникация на Софийския университет "Св. Климент Охридски" организира среща с училищните медии в страната в рамките на своя годишен фестивал. Това обяви доц. Жана Попова в ефира на предаването "Нашият ден" . Според нея инициативата цели да обедини всички форми на училищна..
За естетичната медицина – регулацията, опасностите и решенията говорим в Lege Artis, след като министърът на здравеопазването Силви Кирилов разпореди преглед на нормативната уредба в сферата. Регионалните здравни инспекции, от своя страна, започнаха проверки за нерегламентирани дейности, свързани с естетичната медици. Вниманието на държавните..
2024 г. донесе значителни промени в пазара на недвижими имоти в България. Според доц. Мирослав Владимиров, икономист и член на борда на директорите на..
В днешното издание на предаването "Време за наука" разгледахме темата за "данък наследство" и семейните фантоми. Обсъдихме как от родителите си..
Днес (5 февруари) се навършват 40 години от откриването на Експерименталния сатирично-вариететен театър към Дома на хумора и сатирата в Габрово . Негови..
Ел. поща: hristobotev@bnr.bg