Страхът от летене е разпространен сред пътниците, като статистиката показва, че около 2/3 от тях изпитват някаква форма на притеснение или дори истински страх от полетите. За да се помогне на тези хора да преодолеят своите страхове и да достигнат до желаната си лятна дестинация без неприятни преживявания, екипажът на самолетите играе важна роля.
Марио Бакалов, капитан и пилот на Airbus A320, споделя в ефира на “Нашият ден“ своите опит и знания за това как да идентифицираме пътниците, които изпитват страх от летене, как да им помогнем да го преодолеят и предоставя техническа информация за намаляване на тревожността по време на полета.
Един от най-важните аспекти при справянето със страха от летене е да се разбере истинската причина зад него. Пилотът отбелязва, че хората рядко се страхуват от самия полет, а често зад този страх се крие някаква друга причина. Например, страхът може да бъде свързан с контрола върху ситуацията, затвореността в малко пространство или преживяване на травматични събития.
По време на полета пилотите и екипажът имат различни методи за идентифициране на пътниците със страх от летене. Те могат да наблюдават поведението им и да открият знаци на тревожност и да се свържат с тях по време на полета, за да им осигурят необходимата подкрепа и увереност.
Марио Бакалов споделя, че има различни методи и препоръки за преодоляване на този страх. Един от тях е да се потърси помощ от специалисти, които предлагат семинари или онлайн сесии по темата. Тези обучения могат да помогнат на пътниците да разберат и контролират своите страхове, да се запознаят със самите полети и да получат информация за техническите аспекти на авиацията, което може да намали тревожността им.
В заключение, страхът от летене е разпространен сред пътниците, но съществуват начини за неговото преодоляване. Пилотът Марио Бакалов препоръчва да се идентифицират и разберат истинските причини зад страха, както и да се потърси помощ от специалисти и обучения, които да помогнат на пътниците да се справят по-добре със своите тревоги и да се насладят на безопасно и комфортно летене към желаната им лятна дестинация.
Чуйте разговора в звуковия файл.
По инициатива на ЮНЕСКО от 2012 година насам на 13 февруари се отбелязва Световният ден на радиото . Датата е рождена както за радиото, така и за ООН. В днешната турбулентна епоха на постистината радиото остава медията, на която се доверяват най-много хора. Тази година организаторите от ЮНЕСКО призовават деня да бъде посветен на "Радиото и..
Екипът на Регионален исторически музей – Русе тръгва по следите на традиционната местна кухня с теренни проучвания в няколко села от областта. В "Нашият ден" разговаряме с Десислава Тихолова от отдел "Етнография" на РИМ – Русе. Проектът, който се предвижда да завърши с изложба, търси паметта за традиционните храни, кулинарни практики и..
Утре (12 февруари) Мрежата за женско предприемачество "Бизнес на високи токчета" ще връчи своите годишни награди . Почетният председател на най-голямата женска мрежа за бизнес в България Биляна Тончева е гостува в "Нашият ден", за да говори за мястото на жените в бизнеса и предстоящото награждаване. "Не сме феминистки, вървим с..
В какво могат да се превърнат ненужните отпадъци според децата – разговор в "Нашият ден" с директора на Девето ОУ "Веселин Ханчев" – Стара Загора Мария Горчева . Училището организира конкурса "Боклучко и магията на рециклирането" за деца от детските градини в града . По думите на Горчева целта е малките ученици да бъдат подготвени на тема..
Съществува ли изкуствен интелект, или тази фраза е лъжа, повторена хиляди пъти? Откъде идва интелектът и как се развива? Защо хората имат по-ниско IQ вследствие на съвременните технологии? По темата около понятието "интелект" в това издание на "Гласът на времето" дискутират главният редактор на сатиричния сайт "Не!Новините" Самуил..
В "Покана за пътуване" ни гостува човек за когото пътешествията за професия, страст, наука и начин на живот. Професор Климент Найденов, декан на..
Соня Йончева и продуцентската ѝ компания SY11 Events организират "Опералия" в София през есента. Конкурсът "Опералия" за света на класическата музика е..
Заедно с проф. Людмил Димитров в "Terra Култура" отваряме вратата към едно дълго пътуване в посока словенската д(р)амасцена. През 2025 година в Словения..
Ел. поща: hristobotev@bnr.bg