Страхът от летене е разпространен сред пътниците, като статистиката показва, че около 2/3 от тях изпитват някаква форма на притеснение или дори истински страх от полетите. За да се помогне на тези хора да преодолеят своите страхове и да достигнат до желаната си лятна дестинация без неприятни преживявания, екипажът на самолетите играе важна роля.
Марио Бакалов, капитан и пилот на Airbus A320, споделя в ефира на “Нашият ден“ своите опит и знания за това как да идентифицираме пътниците, които изпитват страх от летене, как да им помогнем да го преодолеят и предоставя техническа информация за намаляване на тревожността по време на полета.
Един от най-важните аспекти при справянето със страха от летене е да се разбере истинската причина зад него. Пилотът отбелязва, че хората рядко се страхуват от самия полет, а често зад този страх се крие някаква друга причина. Например, страхът може да бъде свързан с контрола върху ситуацията, затвореността в малко пространство или преживяване на травматични събития.
По време на полета пилотите и екипажът имат различни методи за идентифициране на пътниците със страх от летене. Те могат да наблюдават поведението им и да открият знаци на тревожност и да се свържат с тях по време на полета, за да им осигурят необходимата подкрепа и увереност.
Марио Бакалов споделя, че има различни методи и препоръки за преодоляване на този страх. Един от тях е да се потърси помощ от специалисти, които предлагат семинари или онлайн сесии по темата. Тези обучения могат да помогнат на пътниците да разберат и контролират своите страхове, да се запознаят със самите полети и да получат информация за техническите аспекти на авиацията, което може да намали тревожността им.
В заключение, страхът от летене е разпространен сред пътниците, но съществуват начини за неговото преодоляване. Пилотът Марио Бакалов препоръчва да се идентифицират и разберат истинските причини зад страха, както и да се потърси помощ от специалисти и обучения, които да помогнат на пътниците да се справят по-добре със своите тревоги и да се насладят на безопасно и комфортно летене към желаната им лятна дестинация.
Чуйте разговора в звуковия файл.
В ефира на предаването Lege Artis , Силвия Гордеева – управител и съучредител на фондация "Живот със сколиоза", повдигна важен въпрос, свързан с липсата на цялостно финансиране от страна на Националната здравноосигурителна каса (НЗОК) за ортопедични корсети, използвани при лечение на сколиоза. Гордеева сподели, че фондацията е отправила..
С наближаването на въвеждането на еврото в България, фармацевтичният сектор се подготвя усилено за предстоящите промени. В ефира на предаването Lege Artis , председателят на Българския фармацевтичен съюз Димитър Маринов коментира опасенията на аптекари и пациенти относно възможен хаос при преминаването към новата валута. По думите на Маринов,..
В България от хепатит B и C умират четирима души всеки ден заради ненавременна диагностика и лечение. За 2024 са лекувани едва 752 пациенти с хепатит при нужни над 9 хил., за да бъдат постигнати целите за елиминиране на хепатита като заплаха за общественото здраве. От хепатит В лекуваните са 2 500 при 28 хил. новооткрити случая. Четирима души..
Населението на Газа, което наброява над 2 милиона души, е изправено пред остър недостиг на храна и други стоки от първа необходимост. Жителите често биват убивани, докато се опитват да получат хуманитарна помощ в няколко пункта за разпределение. Кая Калас предупреди Израел да спре да избива цивилни, търсещи хуманитарна помощ 21 деца са починали..
В България традиционно отбелязваме Бабинден, но нямаме отделен ден, посветен специално на нашата баба – тази, която е участвала активно в отглеждането и порастването ни. Оказва се обаче, че такъв ден съществува – това е именно 23 юли, признат за Световен ден на бабата . Празникът води началото си от САЩ, където е известен с наименованието..
Във Видин на 21 юли започна четиринадесетото издание на фестивала на изкуствата "Дунавски вълни". Той ще продължи до 26 юли на различни места в града и в..
В рубриката "Разговорът" на предаването "Нашият ден" гостува проф. Грета Панова – български учен и математик с международно признание. В момента тя е..
Дискалкулия е едно от онези състояния, които често остават незабелязани, но когато разберем какво всъщност представлява, неволно се питаме: "А дали и аз..
Ел. поща: hristobotev@bnr.bg