В рубриката "Разговорът" днес имаме удоволствието да ви представим една от онези личности, които със своето присъствие преобразяват обикновения ден в нещо невероятно. Здрава Каменова е актриса, драматург и писател, която чрез своята уникална способност да разказва истории, създава своята пътуваща вселена от думи. Нейните истории са пулсации между абсурда и мъдростта, между умората и откровението. Те отразяват светове, в които дори най-обикновените неща, като счупена пералня, могат да отворят нови и неочаквани възможности.
Каменова обяснява, че трудно би могла да създаде анонс за себе си, защото се интересува повече от всичко, което се случва около нея, отколкото от личността си. Тя признава, че я вълнуват отношенията между хората и препятствията, с които те се сблъскват в ежедневието. В същото време казва, че не използва смеха като оръжие и е по-скоро интровертна в живота си, като предпочита да казва нещата така, както са, без претенции.
Смехът обаче е нещо, което има огромно значение за нея, особено когато става дума за публиката. Тя споделя, че публиката и дава много и че е истински възнаградена от момента, когато целият салон избухне в смях. "Страшен гъдел е салон от 300-400 души да избухне в смях", казва тя, като подчертава, че този момент на взаимно изживяване е безценен за всеки артист.
Каменова разкрива и процеса, по който създава своите забавни видеа. Тя се вдъхновява от ежедневието и хората около себе си, като съчетава наблюденията си с една доза хумор, за да представи обикновените ситуации по един нов начин – те не само, че ни карат да се усмихнем, но и ни предлагат нови перспективи върху света.
Трудно е да се преразкаже толкова оригинална и многопластова личност като Здрава Каменова, защото всяка нейна дума носи със себе си част от нейната пътуваща вселена. Затова, ако искате да разберете повече за нея и нейния свят, чуйте разговора.
Слушайте!
"Стъпки във времето – поколения" е изложба, която събира Иван Андонов и Сава Цонев в галерийното пространство. Известният режисьор, актьор и сценарист Иван Андонов е представен с 15 маслени картини – от голямоформатни до кавалетни, пейзажи от края на ХХ век до поетични абстрактни платна, създадени след 2000 г. Сава Цонев излага 10..
Днес, 31 март, от 18:00 часа в галерия "Мисията" ще се проведе дискусия на тема "Съвременно визуално изкуство". Специален гост на събитието е художничката Марион Сафриуин от Марсилия, която в момента пребивава в София в рамките на двуседмична творческа резиденция (21.03-06.04). Творческата резиденция на Сафриуин е част от дългогодишната програма на..
В рубриката "Културен код" на предаването Terra Култура гостува маестро Константин Илиевски – главен диригент на Симфоничния оркестър на Българското национално радио . Той сподели своята визия за музиката, работата с оркестъра и предизвикателствата, които съпътстват диригентската професия. Всеотдайност и интензивност в работата с оркестъра..
Младият артист Ана Аврамова прави скок от специалността си на пиар към творческия занаят на линогравюрата. Първоначално има мечта да отговаря за музикални фестивали и има кратка, но изпълнена с щастие кариера на барабанист. Въпреки че сега това е в миналото й сега се смее, че тогава е виждала сериозно бъдеще с бандата си. Пандемията промени много..
За тринадесетото международно фотобиенале "Фодар", което – отбеляза 25 години от първото си издание през 1999, е разговорът с председателя на "Фодар" и куратор на изложбата д-р Антоан Божинов. А специален гост на предаването е Боряна Пандова, която представя своята изложба "Мръсно" – част от нейния цикъл "Обекти на невниманието". Неделя от 22.00 по..
"Да летиш с плавници" на режисьорката Мария Аверина неотдавна беше избран за най-добър български документален филма на фестивала Master of Art в София...
На кого от политическите играчи за какво може да се вярва в преговорите между Русия и Украйна с посредничеството на САЩ – коментира в "Мрежата"..
"Мозъчната дейност обработва информацията, ако това е сходство с компютърната дейност – да, има такова. Мозъкът – това е неговата функция да обработва..
Ел. поща: hristobotev@bnr.bg