На тържествената промоция своята клетва ще положат 137 студенти, завършили 5 годишното си обучение в Пловдивския Фармацевтичен факултет. Специалността „Фармация” се наложи в Пловдив като една от най-привлекателните и интересът към нея непрекъснато расте. Младите специалисти считат, че придобитата специалност е в максимална степен пазарно-ориентирана и реализацията им е гарантирана.
Тазгодишният шести пореден випуск се отличава с най-много чуждестранни завършили – 59 чуждестранни граждани (от Турция – 39 дипломанти; от Гърция – 17, от Македония – 2 и от Албания – 1), които от този ден ще бъдат с квалификация “магистър-фармацевт”. За първи път сред дипломантите на Фармацевтичния факултет-Пловдив има пълен отличник – това е Теодора Русева Станкова, чиито оценки са само „Отличен” от цялото следване и от държавните изпити.
Без загинали по пътищата в Пловдив и областта е преминала изтеклата седмица от 4 до 9 февруари, отчетоха от сектор „Пътна полиция“ към областната дирекция на МВР. Все пак през това време са станали 42 катастрофи с четирима ранени, което също се отчита като положителен факт, посочи инспектор Стоян Войводов от това полицейско формирование. Също..
Днешната сутрин е най-студената от началото на зимата в Смолянско, съобщиха от Метеорологичната станция на връх Рожен. Минус 15 градуса е измерената температура в Чепеларе, а на върха температурата е паднала през нощта до минус 11 градуса. Всяка зима има мразовит период, който е между седмица и десет дни, коментира дежурният в метеорологичната станция..
Кметът на Пловдив Костадин Димитров заяви, че промяната на ПУП-а на кв. "Филипово", в който се предвижда изграждането на мегажилищен комплекс е по искане на инвеститора и администрацията не може да откаже внасянето му. Димитров обвърза изграждането му с проекта за довършването на булевард "Северен", който ще стигне до новия комплекс. В..
Групата на БСП в Общинския съвет на Пловдив ще внесе временен мораториум върху строителството в зони със смесена функционална разновидност и настоява за преразглеждане на Общия устройствен план, за да се ограни презастрояването. Поводът е искането на инвеститор за изграждане на мега жилищен район с високо строителство между булевардите "Победа" и..
Автопатрул от Пазарджик задържа психично болен млад мъж, заплашил живота на двама жители на пазарджишкото село Мало Конаре. Сигналът е подаден от дядото на 32-годишния мъж, който с два меча - тип самурайски, тръгнал агресивен по улиците на селото. При опит на полицаите да го спрат той не се подчинил и ги заплашил с мечовете. В крайна сметка..