Няма начин Стефка Маджарова да е паднала случайно в канала край с. Йоаким Груево, сочат изводите на тройната техническо–медицинска експертиза. Тя бе оповестена на третия ден от процеса срещу обвиненият за убийството на бившата си приятелка Владимир Костадинов. Почти невероятно е дори Стефка сама да е скочила, защото за това се изисква огромно физическо усилие, непосилно за такова момиче, хипотетично предположиха вещите лица.
Доказателство за това са хистологичните проби от белите дробове, които биха били наситени с вода, обясни медицинският експерт. Фактите водят до извода, че Стефка е загинала на друго място и в никакъв случай не се е удавила случайно. Заключенията – технически и медицински, са единодушни за това, като ситуацията е потвърдена и от специално проведения следствен експеримент.
Изводите от него са, че дори човек без всякакви плувни умения би се задържал няколко метра на повърхността без да потъне, при това тогава каналът е бил обрасъл с гъсти храсти, които доказано спират човешкото тяло. Така то не би могло да бъде повлечено от водите, колкото и буйни да са били те във фаталната нощ, смята комисията от вещи лица, които са извършили експерименти както с предмет, така и с трениран водолаз.
Предполага се, че съдебно-медицинската експертиза ще има решаващо значение за изхода на делото срещу Владимир Костадинов, който настоява, че е напълно невинен за смъртта на бившата си приятелка Стефка Маджарова.
Възстановяват от утре маршрутна линия №5, която свързва Пловдив със селата Труд и Строево. Това стана ясно след проведената тази вечер среща между жителите на селото, превозвача Петко Ангелов и кметовете на община „Марица“ и село Труд Димитър Иванов и Спас Стайков. В срещата участваха също представители на сдружение „Бъдеще за село Труд“...
В Клисура се провежда Празник на картофите, плодородието и земеделските производители На пл. „20-ти април“, където се състоя събитието, местни производители и търговци представиха своето производство от картофи, а за любителите и гостите на празника бе организирана благотворителна изложба-базар на кулинарни специалитети, пана от природни..
517 абсолвенти от випуск 2025 на Университета по хранителни технологии в Пловдив получиха дипломите си на тържествена церемония днес. От тях 355 са бакалаври, а 162 магистри. Отличниците са 96, а пълните отличници са 15. Пълните отличници се бяха наградени с грамота, книга и вписване в почетната книга на учебното заведение.
Служителите на реда разбиха престъпна група за трафик на мигранти през България и Сърбия към Западна Европа. Акцията е проведена на територията на 4 области – София, Пловдив, Пазарджик и Монтана. Граничните полицаи от Дирекция „Противодействие на незаконната миграция“ са започнали работа по разкриване на престъпната схема в началото..
Връщането към астрономическото часово време ще се извърши в 04:00 часа местно време тази нощ, когато часовниците се връщат с един час назад. Това съобщиха за БТА от Българския институт по метрология. Припомням, че на 30 март тази година страната ни премина към лятно часово време. Съглясно постановлението на МС всяка година в нощта..