Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Издъхна жената, най-тежко пострадала при влаковата катастрофа край Септември

| обновено на 12.05.14 в 14:47

Почина най-тежко пострадалата при жп катастрофата в района на гара Септември 62-годишна жена. Окръжната прокуратура в Пазарджик поема разследването за инцидента от седми май в района на гара Септември, при който след сблъсък между товарен автомобил и влак пострадаха общо 7 души.

62-годишната учителка Маргарита Грозанова е починала вследствие мозъчна недостатъчност със загуба на основни функции на главния мозък, съобщи директорът на Пазарджишката многопрофилна болница доктор Васил Вълчев. 

Все още не е изяснено какво точно при удара между пътническия влак и тира е предизвикало тежката черепно-мозъчна травма. 37-годишният мъж от Пловдив все още е в тежко състояние, но животът му е вън от опасност. 

В болница, но в стабилно състоняние, е и шофьорът на тежкотоварния автомобил. Към момента той не е разпитан, тъй като е назначена медицинска експертиза, която трябва да установи дали е в състояние да дава годни обяснения. 

Със смъртния случай се променя и наблюдението на престъплението, каза прокурор Снежана Стоянова. Шофьорът на тира ще бъде подведен под отговорност и за причиняване на смърт по непредпазливост, като наказанието предвижда от 3 до 10 години затвор. 

Към момента се очакват резултатите от техническата експертиза, която трябва точно да назове причината за катастрофата. Едва тогава ще се подходи към повдигане на обвинение, уточняват от прокуратурата. 

При катастрофата между пътническия влак и тира на 7-и май край Септември пострадаха шест души. Трима от тях вече са изписани от здравното заведение за домашно лечение.



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Още от категорията

"Арката" на Димчо Павлов се завръща в Цар-Симеоновата градина

На днешната сесия съветниците дадоха зелена светлина за поставянето на склуптурна композиция „Арката“ на скулптора Димчо Павлов в парк „Цар Симеонова градина“, който е оставил ярка следа в монументалното изкуство на града. Арката на Димчо Павлов е емблематична за града.  Изработена е по повод 100-годишнината от Първото българско земеделско-промишлено..

публикувано на 10.04.25 в 10:43

3000 лв. помощ за близките на починала с изгорял дом в Царацово

Три хиляди лева помощ е получила дъщерята на жената от село Царацово, която загина след пожар в дома й преди 3 седмици. За това съобщи самата София Матова в социалните мрежи, като благодари за помощта за възстановяването на родната й къща, в която е живяла майка й Радка Личева. „С помощта на кмета ни господин Димитър Петров и съдействието на..

публикувано на 10.04.25 в 10:40

Заместник-кметовете получават велосипеди от фирма на Иван Петлешков

Всички заместник-кметове на Пловдив ще получат велосипеди. Това съобщи заместник-кметът с ресор транспорт Ерол Садъков в началото на сесията на Общинския съвет. Акцията е на частна фирма за производство на велосипеди в България, в която управители са братът на Ерол Садъков - Аян Садъков младши, и бизнесменът Иван Петлешков.  Компанията дарява 19..

публикувано на 10.04.25 в 09:40

Затварят част от бул. "Стамболийски" за ВиК ремонт

От 08:00 до 17:00 ч., ще бъде спряно движението по бул. „Александър Стамболийски“ в Пловдив от кръстовището с ул. „Стефан Стамболов“ до кръстовището с ул. „Люсиен Шевалас“.  Причината е авариен ремонт на магистрален водопровод на ВиК. Затварянето на отсечката ще промени маршрута на автобусите по лития №1, които ще се отклоняват по бул. „Никола..

публикувано на 10.04.25 в 07:56

Унищожават бракувани боеприпаси

Днес и утре на полигон „Анево“ от ВМЗ – Сопот ще извършат контролирано унищожаване на бракувани боеприпаси и други взривни материали, отпаднали от производствения процес на дружеството.  Вече са уведомени съответните институции в района на полигона.  Няма основания за безпокойство, допълват от държавната оръжейница. 

публикувано на 10.04.25 в 07:51