Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Чучело на полицай плаши шофьорите по смолянски път

Фигура на полицай с униформа и палка стряска шофьорите по главния път Смолян в посока границата с Гърция. 

Куклата е поставена край шосето преди влизане в смолянското село Подвис, където има прав участък, а целта е постигната - да въдворява ред сред водачите на моторни превозни средства. 

Полицаят е висок един метър, но е поставен на стол, за да се вижда отдалеч. Той носи светлоотразителна жилетка с бач, на който са изписани званието и името му „Старшина Парчков Рушветов”. Атрактивният полицай е собственост на 26-годишния Венцислав Владимиров, подарен му от приятели за рождения му ден.

Венцислав Владимиров: Той държи палка, на която от едната страна пише „Стоп”, а от другата „И к.во праим с..а?” Хората спират, снимат се с него, намаляват скоростта. Точно преди влизане в селото и затова сме го сложили там, евентуално някой да намали скоростта през това село, където има дълга права и карат бързо.





Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Още от категорията

Натоварена неделя за аварийните екипи на "ВиК-Пловдив"

Въпреки обещанието на "ВиК-Пловдив" до 17:00 часа да бъде  ликвидирана голямата авария на магистралния водопровод, който захранва Стария град в Пловдив, това не се случи.  Повредата, станала през нощта, остави без вода високите части в центъра на града.  Причината за спукания водопровод е остарялата и амортизирана водопроводна мрежа.  Точно..

публикувано на 03.08.25 в 17:33

Старият град и част от центъра на Пловдив са без вода

Авария е възникнала тази нощ в  центъра на Пловдив .  Спукан е магистрален водопровод, който захранва целия Стар град, съобщиха от "ВиК-Пловдив".  Пробивът е на  ул. "Княз Ал. Дондуков-Корсаков" , точно пред входа на известен ресторант, близо до сградата на Радио Пловдив. Заради повредата без вода са високите части на Стария град , както..

обновено на 03.08.25 в 15:01

Основните храни продължават да поскъпват

Цените на основни хранителни продукти, плодове и зеленчуци на борсите у нас продължават да се повишават и тази седмица, сочат данните на Държавната комисия по стоковите борси и тържищата.  Макар и минимално, но се покачва и индексът на тържищните цени, който отразява движението на цените на хранителните стоки на едро в България. Тази седмица той се..

обновено на 03.08.25 в 15:01

Костадин Петров спечели наградата "Дафо Трендафилов" на събора в Гела

22-рото издание на Гайдарското надсвирване и родов събор в родопското село Гела завърши с триумф за Костадин Петров , който спечели най-престижното отличие в тазгодишната надпревара – приза „Дафо Трендафилов“ . Тази награда се връчва за първи път в историята на събора. В силно оспорвана и емоционална битка на сцената, Петров надсвири достойния си..

публикувано на 03.08.25 в 14:50

Отбелязваме Световния ден на динята

На 3 август се чества Световният ден на динята. Празникът се празнува най-вече в Съединените щати. Сред най-популярните състезания по това време са замеряне с дини и надплюване със семки. Любопитно е, че има над 1200 разновидности на сочния плод в над 96 държави по света. Динята съдържа над 92% вода, най-високият процент сред плодовете, заради което..

обновено на 03.08.25 в 10:48