Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Гришо си подари първи Мастърс полуфинал!

Григор Димитров със сигурност е получил купища подаръци за рождения си ден, но самият той си подари един от най-хубавите - нова победа на Мастърса в Рим, този път над Томи Хаас след 6-2 и отказване на германеца, класирала го за първи път в кариерата му за полуфиналите на турнир от тази престижна серия.

Днешният сблъсък между младостта и опита започна с леки колебания в играта на Григор Димитров, който в първия си сервис гейм отрази два брейкбола, а след това повиши рязко нивото и на практика надигра Хаас по абсолютно всеки показател. Гришо бе просто перфектен в разиграванията и демонстрира впечатляваща стабилност и движение по корта, сервисът му носеше купища лесни точки, а уинърите и атаките определено не липсваха.

Гришо си заслужи чек за 135,480 евро и 360 точки за ранглистата, които увеличават настоящия му актив на общо 2,515 и към днешна дата му отреждат №12 в света. Рекордът вече е факт, въпросът е на коя позиция ще започне следващата седмица и под кой номер ще бъде поставен на Ролан Гарос, тъй като именно следващото издание на ранглистата ще служи за тяхното определяне.

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Още от категорията

България постигна 3-а поредна победа на Световното по волейбол

Юношеският ни национален отбор по волейбол до 19 години постигна нова победа на Световното първенство в Узбекистан. В може би най-трудния си мач до момента воденият от треньора Мирослав Живков състав спечели срещу Япония с 3:1 (25:23, 27:25, 20:25, 25:16).  В първите два гейма "трикольорите" трябваше да дадат всичко най-добро от себе си. След загубата..

публикувано на 26.07.25 в 18:25

Ален Корошец си тръгна от Ботев Пловдив

Полузащитникът Ален Корошец вече не е футболист на „Ботев“, след като двете страни се разделиха по взаимно съгласие. С „жълто-черния“ екип словенецът записа 44 двубоя във всички турнири, в които се отчете с 2 гола и 2 асистенции. „Благодаря Ви, невероятни фенове, за цялата подкрепа! Желая на Клуба всичко най-добро занапред! Само „Ботев“!“, написа Ален..

публикувано на 26.07.25 в 18:22

Локомотив Пловдив на 99 години!

ПФК Локомотив Пловдив навършва 99 години. Ето какво написаха от клуба: Честит празник, локомотивци! Девет десетилетия и 9 години „черно-бяла“ история, изпълнена с воля, доблест и труд! От 1926 година до днес – Локомотив винаги е бил повече от клуб. Той е любов, семейство, начин на живот. Символ на Пловдив и доказана марка в българския футбол!..

публикувано на 25.07.25 в 18:35
Асен Николов

Асен Николов е новият наставник на БК Локомотив (Пловдив)

Добре познато и утвърдено име е новият треньор на БК Локомотив (Пловдив) - Асен Николов, който в момента е старши треньор на младежкия национален отбор до 20 години. През 2023 година специалистът водеше и националния тим до 18 години. Асен Николов няколко пъти е бил начело на Академик (Пловдив), в периода от 2013 до 2020 година, който спечели бронзов..

публикувано на 24.07.25 в 12:54
Победителите от Локомотив U18

Локо триумфира в турнира под егидата на Христо Бонев

Локомотив (Пловдив) триумфира в четвъртото издание на международния юношески U18 турнир под егидата на Христо Бонев. Възпитаниците на Христо Телкийски спечелиха финалната среща срещу ЦСКА с 2:0 и се поздравиха с трофея! Головете за успеха бяха дело на Тодор Гергишанов и Добромир Николов. Лично легендата на България Христо Бонев поздрави..

публикувано на 23.07.25 в 10:07