Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

The Golden Project – картини и музика в едно

Джаз формацията The Golden Project представи дебютния си албум “SEVENƟ SENSE” в ефира на Радио Пловдив, а официалната премиера на живо пред публика бе на 05-ти юни в Sofia Live Club. За първи път на сцената, освен музикантите, се качи и художникът Дончо Дончев, който е автор на обложката на диска. По време на живото изпълнение на групата, художникът рисуваше, като по този начин пресъздаваше емоцията и настроението на концерта върху платната си.


Проектът преплитащ музика и картини в едно, се ражда преди година и половина, по време на откриването на изложба на Дончо Дончев, на която The Golden Project свирят. Това е първата среща на артистите, но сходните им интереси и разбирания за изкуство ги държат заедно и до днес.  След промоцията на албума e планувано турне в България, като се подготвят концерти в Пловдив, Русе, Добрич, Варна, Бургас, Албена и др. Желанието на артистите е арт проекта да излезе и на международната сцена, като на този етап участия ще има в Германия, Франция и Турция. Именно в южната ни съседка се очакват интересни изненади, тъй като посещението е по покана на един от най-известните турски поети – Керим Саказлъ (Kerim Sakizli). В албума “SevenƟ Sense” гостува световноизвестният венецуелски перкусионист Роберто Куинтеро, записвал съвместно с Марк Антъни и колумбиецът Хуан-Гарсия Ерерос, работил на една сцена с Ал Жиро и Шакира.

Снимка


Групата The Golden Project е създадена през есента на 2010 година от Тони Златанов и Емил Пехливанов. Формацията стартира като трио, но бързо се разраства до квинтет. Музиката им е изключително интересна симбиоза между Pop, Jazz и Soul. В момента в групата участват Тони Златанов  - вокал и пиано, Емил Пехливанов - барабани, Димитър Льолев – саксофон, Мартин Ташев – тромпет и Димитър Карамфилов – контрабас. През 2011г. е първото турне на бандата в градовете София, Пловдив, Русе, Добрич и Варна, като продължават да гостуват и да се радват на интереса на публиката там и до сега. Гостували са на почти всички джаз фестивали в страната, както и на добре познатия Spirit of Burgas. 


Дончо Дончев е художник,който изразява себе си в различни насоки. Създава авторски проекти в България и чужбина. От 1996г. участва в изложби в България, Финландия, Германия, Турция, Швейцария, както и организира редица самостоятелни. От 2005 г. насам, заедно с турския писател Керим Сакъзлъ издават книгите: "Стихове в картини", "Прераждането на Сатира" и графичния роман "Fatemate", представени с изложби в София, Измир и Истанбул. През 2011г. рисува 21 страници за"Heavy metal", с текст на Керим.




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Още от категорията

Кметът и капитаните на "Локомотив" и "Ботев" призоваха за феърплей

Кметът на Пловдив - Костадин Димитров посрещна в сградата на Община Пловдив капитаните на Локомотив и Ботев - Димитър Илиев и Тодор Неделев, председателят на Общински съвет – Пловдив Атанас Узунов, зам.-кметът на Пловдив по спорта Николай Бухалов, футболната легенда Петър Зехтински и зам.-директорът на ОД на МВР Пламен Иванов. Срещата беше по повод..

публикувано на 31.10.25 в 10:03

Кметът на Пловдив свика извънредна среща преди дербито

Кметът на Пловдив Костадин Димитров е свикал извънредна среща във връзка с предстоящото голямо дерби между Локомотив и Ботев, което ще се играе в събота (1 ноември) от 14:45 часа на “Лаута”. На нея ще присъстват капитаните на двата отбора – Димитър Илиев и Тодор Неделев, както и зам.-директорът на ОД на МВР Пламен Иванов, председателят на Общински съвет..

публикувано на 30.10.25 в 18:05

ПФК Локомотив: Да направим дербито празник за града!

ПФК Локомотив с призив преди дербито с Ботев: Уважаеми локомотивци, Остават броени часове до поредното пловдивско дерби. Двубоят е в събота (01.11) от 14:45, а стадион „Локомотив“ ще бъде арена на този двубой. Дербито не е просто мач. То е част от историята, емоцията и идентичността на нашия град. Всяка среща между двата отбора събира поколения..

публикувано на 30.10.25 в 18:00

ПФК Ботев: Нека дербито бъде празник на футбола!

Ръководството на ПФК Ботев Пловдив публикува официална декларация за толерантност и уважение между феновете на пловдивските клубове. Ето какво написаха от „жълто-черния“ клуб в официалния си сайт: В навечерието на поредното дерби между Ботев Пловдив и Локомотив Пловдив, нашият клуб се обръща с апел към всички привърженици на футбола и гражданите на..

публикувано на 30.10.25 в 17:58
Григор Димитров

Гришо се отказа от Мастърса в Париж преди мача с Медведев

Първата ракета на България Григор Димитров приключи участието си на тенис турнира от сериите "Мастърс 1000" в Париж. 34-годишният Димитров няма да излезе на корта за двубоя си с руснака Даниил Медведев, който трябваше да се проведе този следобед, съобщиха организаторите на надпреварата. Турнирът в Париж представляваше завръщане за българина на корта...

публикувано на 29.10.25 в 16:42