Пенсиите се индексират от днес с 2,7 на сто. Необходимите за това 120 милиона лева са в бюджета.
На 7 юли възрастните, които получават парите си по банкова сметка, ще могат да вземат индексираните пенсии - на всеки 100 лв по 2.70 лв отгоре. Социалната пенсия вече е 113 лв, минималната за стаж и възраст - 154.50 лв, а таванът - 840 лв. Средният размер на българската пенсия след индексацията скача с 10 лв и става малко над 311 лв, коментира управителят на НОИ Бисер Петков.
42 хиляди души ще продължат до края на годината да не взимат реално изчисления размер на пенсията, въпреки че таванът се вдига на 840 лв. Но други 11 хиляди ще започнат да получават реален размер, защото досега са били ограничени. Индексацията се отнася и за пенсиите на починалите съпрузи.
С интензивни темпове се движат строителните дейности по реконструкцията на кино „Космос“. В това се убеди кметът на Пловдив Костадин Димитров, който посети обекта и разговаря с техническите ръководители. Европа даде зелена светлина за проектите за кино "Космос" и парк на Марица Вече са демонтирани настилки, мазилки, ламперии, седалки,..
Едва десетина души подкрепиха протеста на "Ангели на пътя" в Пловдив. Акцията бе обявена като национална под мотото "Стига мълчание". Конкретният повод е катастрофата, при която загина 23-годишният Мартин Димитров, станал жертва на верижна катастрофа между три автомобила в нощта на 17-и срещу 18-и октомври на пътя Златица-Челопеч. В Пловдив..
Национален протест пред съдебните палати в страната организира днес сдружение "Ангели на пътя". Акцията е под мотото "Стига мълчание" и е насрочена за 12 часа както в столицата, така и цялата страна. "Ще поискаме справедливост. Ще поискаме промяна. За да не се налага всяка година да палим нови свещи. За да не останат пътищата ни пропити..
Полицията предприема мерки за установяване на всички лица, съпричастни към извършеното нарушение на обществения ред по време на дербито на пловдивските футболни отбори "Локомотив" и "Ботев" днес. След преглед на видеозаписите предстои да бъдат издирени извършителите и спрямо тях да се вземе съответното отношение, съобщават от Областантната..
Мотоциклетист е загинал при катастрофа на Карловско шосе в посока Пловдив. Сигналът е подаден на тел. 112 около 17.10 ч., съобщават от МВР. По предварителни данни при престрояване лек автомобил "Фолксваген" ударил странично мотоциклет "Хонда", чийто водач е починал. До приключване на огледа на местопроизшествието трафикът се пропуска..