Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Промениха част от присъдите на клана Рашкови, внукът Кирил вече е рецидивист

| обновено на 08.07.14 в 13:03

Пловдивският Апелативен съд промени част от присъдите на обвинените за неплатени данъци членове на фамилията Рашкови. На предишната инстанция преди месец и половина те бяха наказани с парични глоби. 



Наследниците на цар Киро бяха обвинени за неплатени  данъци в особено големи размери от почти 270 хиляди лева в периода от 2002 до 2010 година.  Пред заплахата от  тежки наказания те бързо върнаха дължимото с лихвите и затова  получиха само административни глоби.  

Сега Апелативният съд намали с 8 месеца присъдата на внучката на соченият за ромски лидер - Костадинка, след като  на 26-май Пловдивският окръжен съд и наложи 2 години и 8 месеца условно.  Тогава тя заяви, че не може да плати  дължимата сума.  Наказанието за другият внук на Цар Киро, носещ неговото име Кирил Рашков  също бе изменено, като вместо 5000 лева глоба апелативните магистрати му определиха 1 година и 4 месеца затвор плюс 800 лева глоба за неплатените  данъци.  

Тъй като обаче съдът обедини  тази присъда с предишната  му от 2 години затвор, която младият Рашков е изтърпял,  той няма да влиза зад решетките, стана ясно в съдебната зала.  Останалите наказания – глоба  от по 5 000 лева за синът Ангел Рашков и снахата Гергина,  бяха потвърдени от Апелативния съд.  

Адвокатът на Кирил Рашков – младши,  Росица Драгинова призна, че това решение всъщност е по-тежко за него,  въпреки наглед намалената парична санкция от 5 000 на 800 лева.  Това е така, понеже след издадената му втора наказателна присъда, макар че тя няма да се изтърпява,  младият Рашков вече става рецидивист по смисъла на закона, обясни защитничката.  Потвърдените от висшата съдебна инстанция парични глоби  повече не могат да се оспорват, но двете наказателни присъди  подлежат на обжалване пред ВКС. 



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Още от категорията

Георги Георгиев излезе на свобода, плати в кеш 10 000 лв. гаранция

Пловдивският окръжен съд потвърди определение на Районен съд – Пловдив, с което мярката за неотклонение на подсъдимия по делото "Дебора" Георги Георгиев е изменена от "задържане под стража" в "парична гаранция".  Висшестоящата инстанция дори намалява размера на гаранцията от 25 000 лева на 10 000 лева. Съдебният състав приема, че към настоящия..

обновено на 07.08.25 в 20:24

Осъдиха семейството софиянци - дилъри на фентанил

Присъди от по година и половина получиха младото семейство трафиканти от София,  заловени да пренасят 300  грама фентанил в Пловдив и опитали да избягат от полицията.  Присъдата за мъжа е ефективна, а за жената условна.  И двамата са признали вината си, присъдите им са окончателни и вече са влезли в сила 26-годишният  Илия Илиев е осъден..

обновено на 07.08.25 в 20:23

Фейк обява предлага с "безплатен" градски транспорт в Пловдив

Нова фалшива обява за безплатен градски транспорт в Пловдив се  появи в социалните мрежи. Предложението рекламира шесмесечен гратис срещу символична такса, във връзка с годишнина на дружество „Градски транспорт“, каквото Пловдив отдавна няма. Обявата завършва с покана да се последва линка за плащане. Това е поредна спонсорирана публикация,..

обновено на 07.08.25 в 16:55

В Пазарджик върнаха на Историческия музей зала, ползвана за пицария

С пълно мнозинство пазарджишките общинските съветници върнаха на регионалния историческимузей експозиционна зала, която преди 30 години е била отнета от сградата на културната институция , за да се превърната в пицария. Утре собственикът на заведението, чийто договор е изтекъл преди дни, ще трябва да освободи помещението. Предложението за..

обновено на 07.08.25 в 16:50

Арестуваха подпалвача от гробищата в Асеновград

Задържан е мъжът, който запали огън в района на гробищния парк в Асеновград – съобщиха от полицията.  Умишленият инцидент е от сряда следобед, когато в полицейското управление в Асеновград е получен сигнал за забелязан човек, който пали огън на незаконно сметище около гробищата. Незабавно на място са изпратени екип на полиция и пожарна, като..

публикувано на 07.08.25 в 15:40