Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

200 ревизори от НАП Пловдив започват проверки за касови бележки

| обновено на 11.07.14 в 13:46

200 ревизори от Националната агенция за приходите в Пловдив се присъединяват към колегите си, които следят за данъчни нарушения в търговските обекти. Така инспекторите, които ще проверяват за  отчитане на оборотите и издаване на касови бележки на територията на Южна България, стават 240. 

Ревизорите ще продължат да се занимават с основната си дейност – извършване на ревизии, а проверките за касови бележки ще правят в извънработно време и в почивните дни.

От НАП обясняват, че Системата за дистанционна връзка на касовите апарати с приходната агенция периодично дава данни за спад на оборотите на определени групи търговци след 17,30 ч. в делничните и през почивните дни. Според звеното за данъчен контрол на НАП подобно поведение е резултат от очакването на търговците, че в тези периоди не се извършват проверки. Точно затова част от контролния ресурс на приходната агенция ще се съсредоточи във вечерни проверки и инспекции през уикендите.

Глобата за физическо лице, което не издаде касова бележка, е до 500 лв., а за юридически лица, укриващи обороти, може да се стигне и до запечатване на търговския обект. За да се избегнат опитите за измами, каквито имаше преди няколко седмици, от Агенцията предупреждават, че при проверки служителите й винаги се легитимират със служебната си карта.  Освен това инспекторите не приемат и не изискват пари в брой. 




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Още от категорията

Слънчево до обед, после се очакват валежи и временно захлаждане

Днес ще преобладава предимно слънчево време, сочи прогнозата на Националния институт по метеорология и хидрология. След обяд главно в северозападните и планинските райони ще превали и прегърми. Купеста и купесто-дъждовна облачност ще се развива и над Южна България.  На отделни места ще има краткотрайни валежи от дъжд и гръмотевици, значителни по..

обновено на 06.08.25 в 11:26

Без промяна в цената на автобусния билет в Пловдив от 1 януари

Няма да има промяна в цената на билета за градския транспорт в Пловдив след въвеждането на еврото от първи януари – съобщи пред Радио Пловдив  заместник – кметът по транспорт  Александър Държиков.  По думите му, естественото ценообразуване ще се формира на малко над 51 евроцента, което означава закръгляне надолу, до 50 е-цента.   Ценообразуването..

обновено на 06.08.25 в 11:25

Ремонти и ВиК аварии оставиха без вода стотици домакинства

Няколко аварии, възникнали през нощта и миналия ден, са оставили без вода стотици домакинства в някои пловдивски квартали.  Хората алармират преобладаващо през социалните мрежи.  Сред най-засегнатите са живеещите в западните райони на града - "Христо Смирненски", "Прослав",  по протежение на бул. "Пещерско шосе" и други, като сред причините за..

публикувано на 06.08.25 в 11:20

Представят платформата "еЗдраве" с открита приемна в Девин

310 души вече се възползваха от безплатната услуга на РЗИ за сдвояване на мобилните им телефони и таблети с личното електронно здравно досие чрез приложението „еЗдраве“. Дейността е част от лятната национална кампания на Министерството на здравеопазването под мотото „С един клик ти контролираш системата“. Кампанията в Смолянско вече премина през..

публикувано на 06.08.25 в 10:27

В Садово селскостопанска техника пак запали пожар

Нов пожар по непредпазливост от селскостопанска техника пламна в землището на Садово, но бързо бе потушен.   Оказало се, че пламъците  са тръгнали от трактор с три ремаркета и бързо обхванали натоварените бали със сено. Въпреки бързата намеса на пожарникарите, са силно увредени 17 шумоизолиращи пана покрай ЖП линията.   Вероятната причина за запалването..

обновено на 06.08.25 в 06:43