Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Л. Милков, БДЖ: Горещините са допринесли за влаковата катастрофа до Калояновец

Възможно е да е имало разминаване в действието на инсталацията преди влаковата катастрофа край гара Калояновец в събота, коментира пред РП Любомир Милков от УС на браншовия синдикат. Според него обаче не би могло да се търси вина у ръководителя на движението. Милков каза, че причините за инцидента могат да са и обективни, и субективни, като не посочи конкретна версия. Когато има горещини и температурите на релсите са над 50 градуса, скоростите на влаковете се ограничават, обясни Любомир Милков, като допусна метеорологичните условия също да са допринесли за катастрофата.

Според транспортния министър Данаил Папазов превишената скорост е причината за влаковата катастрофа при Калояновец, но все пак той очаква официалната версия на разследващите органи.




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Още от категорията

Някои зеленчуци поевтиняват, лимони и ябълки поскъпват

Повечето зеленчуци продължават да поевтиняват по тържищата, сочат данните на Държавната комисия по стоковите борси и тържищата (ДКСБТ), предаде БТА.  Индексът на тържищните цени (ИТЦ), който отразява движението на цените на хранителните стоки на едро в България, обаче се покачва, макар и минимално. Тази седмица той се повиши с 0,86 процента до 2,204..

обновено на 27.07.25 в 20:58

В Пловдив президентът разкритикува управляващите за пожарите в страната

На летище Пловдив президентът Румен Радев присъства на пристигането на първия екипаж от Унгария, който ще се включи в гасенето на пожарите у нас.  Вертолетът кацна малко преди 19 часа, а час след това кацна и още един.  Днес се очакваше да пристигнат още два вертолета, но все още не се знае кога ще стане това. Техниката за справяне с пожарите е..

обновено на 27.07.25 в 20:18

Пожарната обстановка в страната остава тревожна, признаха в Пловдив

Първият  хеликоптер за борба с пожарите, идващ от Унгария, кацна на летище Пловдив.  Поетапно ще пристигнат и другите,  каза в Пловдив зам - министърът на МВР Тони Тодоров.  97 пожара горят в момента.  По - сериозните са в Долнотракийската низина, в района на Сакар, в Стрмяни, също край Лесово, Ямболско и на много други места, добави Николай Николов,..

обновено на 27.07.25 в 19:45

Властта посреща в Пловдив чуждестранните самолети и вертолети за борба с пожари

Първите екипи с летателна техника по механизма на ЕС пристигат на Летище Пловдив тази вечер от 18 зо 21 часа. Това са вертолети от Румъния, Унгария и Гърция. Два самолета от Швеция ще пристигнат утре, понеделник, по обед. За посрещането им на летище Пловдив пристигат президентът Румен Радев и ресорният вицепремиер  и министър на транспорта и..

обновено на 27.07.25 в 18:55

Спират тежките камиони по АМ "Тракия" следобед

От 14:00 ч. до 19:00 ч. днес се ограничава трафикът на тежкотоварни автомобили над 12 т по автомагистрала  (АМ) „Тракия“ в участъка от Стара Загора до София, в платното в посока столицата, съобщиха от Агенция „Пътна инфраструктура“ (АПИ). Мярката се предприема пилотно предвид много интензивния трафик в края на седмицата в посока от морето към София..

обновено на 27.07.25 в 17:19