С очакване на „извънредна” отговорност в българското Народно събрание предстои пореден рунд с прегрупиране на играчите. Борбата е за средствата в здравеопазването и за парите в държавата.
В отбор „за” излизат ГЕРБ и ДПС срещу БСП – останала сама и „против”. Аргументите за необходимостта от постигане на съгласие между политическите сили в разтърсвания от скандали Парламент, от чиито решения ще зависи и работата на служебното Правителство, ще разговаряме с председателя на парламентарната комисия по здравеопазване д-р Нигяр Джафер, депутат от ДПС, а след това - и с директора на Икономичесия институт при БАН проф. Митко Димитров.
Ще издържат ли до следващата зима уникалните тракийски храмове край хисарското село Старосел и какво написа кметът на прочутото село Иван Жутев на министъра на културата в открито писмо. Чуйте неговия отговор в минутите за култура след 9.
В рубриката ни „Добро утро, ден!“ тази седмица ни гостува известният пловдивски журналист Руси Чернев, който започва кариерата си случайно, на 26 години, но бързо напредва в йерархията. Руси Чернев е бил дългогодишен главен редактор на вестник „Марица“, а сега управлява собствен сайт –Plovdiv dayli. Той има точна диагноза не само на..
Тази седмица в „Добро утро, ден!“ ни гостува Елена Кристиано, собственик на една от най-успешните компании в сферата на красотата. За себе си казва, че е успяла да намери баланса между кариерата и личния живот. А за нея те вървят ръка за ръка вече 30 години. Съдбата и е преплетена с Италия, модата и индустрията за красота. Нейната любов към Италия..
Заместник-ректорът на ПУ „Паисий Хилендарски“ професор Станимир Кабаиванов е гост в рубриката ни „Добро утро, ден!“ тази седмица. Той е завършил с отличие Математическата гимназия в Пловдив със специлност „Физика и английски език“, а след това макроикономика в ПУ „Паисий Хилендарски“ с отличен успех и финансов мениджмънт с пълно шест...
Тази седмица в рубриката „Добро утро, ден“ ни гостува пловдивчанинът Борис Стоилов. Завършва графика, но от 1990 година работи като илюстратор на книги. Илюстрации прави не само за български издания, но и за канадски, американски. Направил е хиляди корици на успешни книги и рисунки към тях – сред тях са „Малкият принц“, „Барон Мюнхаузен“, „Ян..
Тази събота "Срешите" ви предлагат спомен за писателя Рашко Сугарев - 30 години от смъртта му. Ще чуете и малка част от едно от неговите последни интервюта. Гостува проф. Инна Пелева.