Министърът на спорта в оставка Мариана Георгиева ще бъде в Пловдив и заедно с областния управител Венцислав Каймаканов ще посетят обновеното спортно училище "Васил Левски". Целта е да се инспектира хода на ремонтните дейности. Те са на стойност 2 милиона 274 хиляди лева с ДДС.
Още през септември миналата година министър Георгиева се ангажира да бъдат осигурени средства за ремонт на пловдивското спортно училище, за да могат бъдещите шампиони на България и носители на олимпийски отличия да имат нормален учебен и спортно-методически процес.
Месец по-рано училището бе отписано от балансите на община Пловдив и премина под разпореждане на държавата.
Бившият частен съдебен изпълнител от Пловдив Атанас Атанасов беше осъден на 9 години затвор за кражбата на над 660 хиляди лева На подсъдимия е наложена и забрана да упражнява професията частен съдебен изпълнител за срок от 10 години. Случайт е отпреди 12 години, когато в качеството си на длъжностно лице той е присвоил общо 660 705 лева...
Наркодилър е задържан при спецакция на полицията в Столипиново. При проверка на незаконна жилищна постройка на улица „Крайна“, в която живеел 44-годишен криминално проявен и осъждан мъж, са открити и иззети около 15 грама синтетичен канабиноид и малко количество фентанил. Мъжът е задържан за 24 часа, а срещу него е образувано бързо производство за..
Община Стамболийски започва мащабен инфраструктурен проект за над 18 млн. лева. Подписан е договор между кмета Петър Неделев и фирмата изпълнител, спечелила обществената поръчка за първия етап от обновяването на уличната и водопроводна мрежа. Проектът включва подмяна на амортизираната водопроводна система, изградена през 50-те години на миналия..
Оборудване за гасене на пожари, спасяване и оказване на първа и долекарска помощ е откраднато от клубното помещение на Спасителен клуб за бъдеще – Пловдив в район „Тракия“. Оборудването е използвано при наводнения, бедствия, пожари и други кризи. То е закупено с дарителски средства и с лични пари на доброволците от клуба. Оттам определят..
Директорът на ОДМВР-Пазарджик с тарши комисар Даниел Бараков е отстранен от поста си, съобщиха от Министерството на вътрешните работи . По разпореждане на главния секретар на МВР, главен комисар Мирослав Рашков, е започнала проверка на цялостната работа на областната дирекция по време на подготовката и провеждането на частичните избори за..