Григор Димитров отпадна на полуфиналите на турнира по тенис за мъже от сериите "Мастърс" в Торонто, който е с награден фонд от 3.1 милиона долара. Най-добрият български тенисист, номер 7 в основната схема, загуби от Жо-Вилфрид Цонга с 4:6, 3:6 и се прости с шансовете си да играе за първи път в кариерата си на финал в турнир от този ранг.
При 4:4 в първия сет французинът, номер 13 в схемата, проби Димитров, след което на свой ред спечели гейм при собствен сервис. Във втората част Цонга постигна пробив в началния удар на хасковлията, след което поведе с 3:1. При 5:3 в полза на френския тенисист Григор Димитров пак загуби подаването си и по този начин дойде краят на надеждите му за класиране на финал в турнир от сериите "Мастърс".
Българинът има четири поражения в четири двубоя срещу Жо-Вилфрид Цонга. Димитров спечели 147 800 долара от наградния фонд в Торонто и 360 точки, като през следващата седмица отново ще бъде номер 8 в световната ранглиста. След няколко дни българският тенисист ще започне участието си на турнира в Синсинати.
Веднага след злополучния за него мач, Григор Димитров каза : "Няма как да приема лесно загубата с оглед на добрия мач, който направих на четвъртфиналите. Съперникът игра добре, но аз не успях да се представя още по-силно в сравнение с предишните двубои. Трябва да гледам позитивните неща, които се случиха през тази седмица. Ще пътувам за Синсинати в добро настроение. Нито за момент не наведох глава, защото постигнах добри резултати. Разочарован съм от загубата. Не го крия, но трябва да се мисли позитивно."
Областната епизоотична комисия поиска общините от Пловдивска област да предприемат незабавни мерки за ограничаване на заразата с шарка на дребните преживни животни. Миналата седмица бяха открити огнища на заразата в две ферми в Скутаре и една във Войводиново. На извънредно заседание на комисията директора на ОДБХ-Пловдив д-р Чавдар Чавдаров..
Горски служител е пострадал при гасенето на пожар близо до хижа "Христо Смирненски" над Белово. Мъжът е с травма в областта на окото и е транспортиран в УМБАЛ „Свети Георги“ в Пловдив. Пострадалият е служител на горското стопанство в Белово , съобщават от полицията в Пазарджик. Сигналът за възникването на пожара в горски площи, намиращи се..
Областната епизоотична комисия поиска общините от Пловдивска област да предприемат незабавни мерки за ограничаване на заразата с шарка на дребните преживни животни. Припомням, че миналата седмица бяха открити огнища на заразата в две ферми в Скутаре и една във Войводиново. На извънредно заседание на комисията директора на ОДБХ-Пловдив д-р..
Съветът на ЕС прие трите правни акта, с които процедурата по приемането на еврото в България от 1-ви януари се смята за приключена, съобщиха от Брюксел. Това са Решение на Съвета относно приемането на еврото от България, регламент на Съвета за изменение на Регламент 974/98 относно въвеждането на еврото в България и Регламент на Съвета за..
В срок вървят ремонтите на 6 от училищните сгради в Пловдив. Това съобщиха по време на инспекция в Начално училище „Св. Климент Охридски“ в район „Южен“ кметът Костадин Димитров и заместникът му Владимир Темелков. Усилени ремонти вървят в Хуманитарната гимназия, СУ „Пейо Яворов“, ОУ „Димитър Талев“, ОУ „Райна Княгиня“, ОУ „Яне Сандански“ и НУ „Св...