Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Този кабинет е кадруван от ГЕРБ

"В новия кабинет има критична маса американски възпитаници. " Това каза в интервю за Радио Пловдив журналиста Иво Христов.

Той определи като особено интересен  случаят с външния министър, който никога не е работил като български дипломат, но е парашутиран  начело на външното ни министрество.  Той е работил в чужда неправителствена организация- американско НПО, което се е занимавало със създаването на Кюрдистан. Той е изпълнявал функиции на външната американска политика, маскирани като НПО. Имам съмнения, че той ще защитава българския национален интерес. 

Рефлексът на всеки български кабинет е първо да смени шефа на митниците, откъдето минава контрабандата, откъдето се хранят партиите, сменяйки се една друга във властта, като всяка си има своите хора в митниците. Назначението на Ваньо Танов  е с практически замисъл и е тест за обществена нетърпимост. И показа, че обществото може да преглътне всичко. 

Миналото лято активистите от НПО около президента Плевнелиев приватизираха , опорочиха протеста,  и това беше пагубно за гражданското общество.  То вече не вярва в нищо. Тези дни на протеста пред финансовото министерство против назначението на Ваньо Танов дойдоха трима души. Гражданите вече не вярват.

Няма идеологичеки различия между партиите. Няма политически свян. Аритметиката ще диктува следизборната ситуация.

Интервюто с журналиста Иво Христов чйте тук.




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Още от категорията

Пак внасят обществената поръчка за транспорта

Местната власт ще продължи да настоява Общинския съвет да даде зелена светлина за обявяване на обществена поръчка за обслужване на линиите от градския транспорт в Пловдив. Това заяви заместник-кмета по транспорта Александър Държиков пред Радио Пловдив след като на сесията тази седмица съветниците бламираха поръчката - 24-ма от тях гласуваха..

публикувано на 16.10.25 в 17:03

И премиерът може да е друг при преформатирането на властта

В ход е преформатирането на властта след гневната реакция във вторник на лидера на ГЕРБ Бойко Борисов, смята политологът Теодора Йовчева. Според нея БСП са готови на компромиси за запазването на управляващата коалиция и присъствието им в правителството, но не е ясна позицията на третия партньор - Има такъв народ. Тя припомни позицията на..

публикувано на 16.10.25 в 16:54

Хората в област Пловдив не искат нови избори

В програма "Точно днес" разговор с  Георги Мараджиев , лидер на ГЕРБ в област Пловдив. По заръка на Бойко Борисов - той с депутатите от областта заедно провеждат срещи с членовете на партията, какво е констатирано и какво се очаква като заключение. Мараджиев акцентира, че първите срещи тази седмица са преминали успешно, но подобни разговори се..

публикувано на 16.10.25 в 10:32

Преформатирането на властта няма официално да е с ДПС-НН

След загубата на изборите в Пазарджик от ГЕРБ заговориха за преформатиране на централната власт. Какво се очаква от водещите партии, ще се стигне ли до нова спирала от вотове, питаме политолога доц. д-р Даниела Пастармаджиева , преподавател в Пловдивския университет "Паисий Хилендарски". Какво е новото днес? Много нови са резултатите на..

публикувано на 16.10.25 в 09:45

Доц. Елеан Зънзов е „Лекар на годината 2025“ за Пловдив

На тържествена церемония, проведена броени дни преди Деня на българския лекар, Районната лекарска колегия на Българския лекарски съюз – Пловдив връчи престижните годишни отличия за 2025 година.  Голямата награда „Лекар на годината 2025“ за област Пловдив бе присъдена на доц. д-р Елеан Зънзов – ръководител на Клиниката по..

обновено на 16.10.25 в 08:47