Кръговото на Водната палата е отворено във всички посоки, съобщи зам.-кметът Димитър Кацарски, който е бил на мястото от 9:30 до 10:30 часа тази сутрин. По думите му, съоръжението работи по-добре, от когато и да е било.
Общинската администрация обмисля премахването на паважната настилка около кръговото, което ще увеличи площта на двете ленти за движение с общо 3 метра, каза още зам. - кметът. Предложението е при проектантите.
Припомням, че се предвижда в центъра на колелото да има фонтан, който ще бъде изграден от екипите на общинските предприятия „Градини и паркове” и „Жилфонд”. Цената му е 80 000 лева, които са осигурени извън проекта за колелото.
Кацарски предупреди още, че Община Пловдив започва масови проверки на преместваемите обекти в града. Според зам.-кмета, голяма част от тях са в лошо състояние. За целта районните администрации стартират акция за премахването на старите павилиони и бараки, както и на функциониращите в нарушение на общинската наредба колички за пуканки и царевица, маси за продажба на детски играчки, шатри за занимание на малчуганите и други подобни съоръжения.
Комисия от район „Западен” вече е съставила 14 заповеди за прекратяване на разрешителното на преместваеми обекти на Гребната база.
Локализиран на единия фронт е пожарът, който гори край първомайското село Искра – съобщи в интервю за Радио Пловдив кметът на селото Тодор Налбантов, който се бори със стихията на терен заедно с местни доброволци.. „Почти е загасен огънят който гори в ниската част на гората. От нашата страна сме овладели ситуацията, от другата гасят..
Заради обрушване на скатове и монтаж на предпазни мрежи поетапно ще се ограничава движението по пътя Девин – Кричим от 90-ти до 103-и километър. Предвижда се дейностите да се изпълняват на интервали от 30 минути. По време на работата автомобилите ще изчакват на място и ще бъдат пропускани през определените периоди. По преценка на водачите..
Два хеликоптера пристигнаха на летището в Пловдив, във връзка с поисканата помощ от българската държава за гасене на пожари. Единият хеликоптер пристигна от Унгария, а вторият от Словакия. За помощ очакваме и трети хеликоптер, предоставен от френската държава. Очаква се днес да долети и хеликоптер от Чехия, както и два самолета за гасене..
Нов пожар гори край първомайското село Искра. Необходими са доброволци за гасенето на пожара в село Искра, община Първомай, който отново се е възпламенил. Апелът отправи областният управител проф. Христина Янчева. От 7 часа днес представители на пожарната ще очакват доброволците в центъра на с. Искра, от където ще бъдат придвижени към зоната на пожара...
Повечето зеленчуци продължават да поевтиняват по тържищата, сочат данните на Държавната комисия по стоковите борси и тържищата (ДКСБТ), предаде БТА. Индексът на тържищните цени (ИТЦ), който отразява движението на цените на хранителните стоки на едро в България, обаче се покачва, макар и минимално. Тази седмица той се повиши с 0,86 процента до 2,204..