Изложба „Утопия” на Вячеслав Есенков ще се открие тази вечер от 19 ч. салона на Дома на културата „Борис Христов” в Пловдив. Експозицията е част от съпътстващата програма на театралния фестивал „Сцена на кръстопът”. Художникът показва дървени, метални и керамични пластики. Сред произведенията му има както фигурални композиции с определена конкретика, така и абстракции, клонящи към архитектурни форми.
„Тъй като сме затворени в оковите на битието, променяйки окръжаващата среда около себе си, чрез архитектурното пространство аз се стремя да променя битието” – казва за изложбата си художникът.
Вячеслав Есенков е роден в Украйна, но повече от 20 години живее и твори в Пловдив. Той е известен със своята продуктивност, както и с разнообразието на материалите, с които се изразява.
Пловдивска област продължава да заема шесто място по заплати сред 28-те области в страната, показват данните на Териториалното статистическо бюро- Юг за последните три месеца на миналата година. С най-висока средна месечна работна заплата е столицата - 3 287 лв. Средната месечна работна заплата за област Пловдив е с 16.3% по- ниска и от..
Планираме да започнем процедура по отдаването на концесия на летище Пловдив. Това обяви вицепремиерът и министър на транспорта и съобщенията Гроздан Караджов по време на среща с авиационната индустрия, съобщи пресцентърът на Министерството на транспорта и съобщенията. „В авиацията ни трябва да има повече бизнес и по-малко държава. Привърженик съм на..
Само за 1 месец в полицейското управление в Стамболийски са получени 2 сигнала за опити за телефонни измами, които са предотвратени само благодарение на щастлива случайност. Кметът на общината Петър Неделев разказа, че и в 2-та случая става дума за възрастни хора, от които по телефона са поискани големи суми пари за операции на близки хора...
Община Сопот модернизира уличното осветление по проект, финансиран от Плана за възстановяване и устойчивост. По проекта са монтирани 1166 нови енергоспестяващи улични осветителни тела, съоръжения за производство и съхранение на електрическа енергия от ВЕИ за собствено потребление, както и нови 25 табла за улично осветление, които разполагат със..
Директорът на РДПБЗН-Пловдив ст. комисар Васил Димов е пожарникар за 2024 година, съобщиха от пресцентъра на МВР. Той получава наградата за безупречния си професионализъм, себеотрицание и управленски умения при гасенето на мащабните горски пожари през миналата година в Пловдивско, някои от които продължиха над 3 денонощия. Освен горските, в..