Над 100 л дъжд на квадратен метър се изсипа през последните два дни в село Давидково, община Баните, според данни на Метеорологичната станция на връх Рожен. Само през изминалото денонощие валежите в Давидково са 75 литра на кв.м.
В съседното село Загражден измерените количества дъжд са 62 литра на кв. м. В района на Златоград валежите са 58 литра на кв.м., а в Смолян 6 литра на кв.м. Най-малко количества дъжд отчитат в района на Девин 1 л кв.м.
Няма данни за инциденти през изминалата нощ по пътищата в Смолянска област, потвърдиха от Областното пътно управление, но заради валежите в планинската област предупреждават, че има опасност от свличане на земни маси.
Дъждовете през последните дни повишиха леко нивата на реките в Смолянска област.
Моторист загина при катастрофа в Асеновград. След 7.30 ч. днес на тел. 112 е получен сигнал за катастрофа между лек автомобил и мотоциклет на бул. „България“ в Асеновград. На място е констатирана смъртта на моториста. Местопроизшествието е запазено. Причините за инцидента се изясняват. 73-годишният водач на автомобила, който е..
Дините поевтиняват с над 19 процента, останалите плодове поскъпват на борсите у нас през седмицата, показват данните в седмичния бюлетин на Държавната комисия по стоковите борси и тържищата (ДКСБТ) , предаде БТА. Данните показват, че дините поевтиняват с 19,23 на сто до 0,84 лева за килограм на едро. Най-много поскъпват ягодите - с 10,56 на сто и се..
Символичен протест събра студенти от Пловдивския университет "Паисий Хилендарски" пред сградата на община Пловдив. На проявата присъстваха само 12-13 студенти, платено обучение от няколко специалности, въпреки предварително обявеното участие на три специалности. Те обясниха, че повечето им колеги са приключили обучение, една част от тях работят и..
Регионите с най-много катастрофи са Пловдив, Варна и София. А дните, в които стават най – много пътни произшествия, са понеделник и петък, като пиковият момент е следобедът - между 16 часа и 18 часа. Това става ясно от Интерактивната карта на пътнотранспортните произшествия на МВР. Тя беше представена днес в Националния координационен център за..
26-годишен моторист от Раднево е загинал при катастрофа на пътя Девин – Михалково, съобщават от полицията в Смолян. Сигналът е подаден в 12:50 часа. Т ежкото пътнотранспортно произшествие е станало на около 7 км. преди входа на град Девин в посока село Михалково. По първоначални данни 26-годишният мъж, управлявайки мотоциклет Сузуки 1000..