Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Епидемията от ебола отлага Купата на африканските нации

Правителството на Мароко поиска отлагане на турнира за Купата на африканските нации по футбол заради епидемията от ебола. Турнирът трябва да се проведе по програма в Мароко от 17 януари до 8 февруари 2015 година.

Министерство на младежта и спорта в Мароко официално поиска от Африканската футболна конфедерация турнирът да бъде отложен за неопределено време. Мароканска делегация ще проведе среща с представители на Африканската футболна конфедерация другия месец, на която ще бъде дискутирана ситуацията. На този етап обаче от футболната централа на Африка не планират отлагане на събитието.

Повече от 4000 души са умрели от вируса ебола, съобщиха от Световната здравна организация. Либерия, Сиера Леоне и Гвинея са най-засегнатите страни.



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Още от категорията

Локомотив завъртя равенство на „Огоста“

Монтана и Локомотив (Пловдив) завършиха наравно 1:1 в последния двубой от втория кръг на efbet Лига. И двете попадения на стадион „Огоста“ паднаха преди почивката. Филип Ежике (23′) даде аванс на домакините, а Каталин Иту беше точен за „черно-белите“ в 36-ата минута. Точката е първа за отбора на Танчо Калпаков след завръщането му в елита, след като на..

публикувано на 29.07.25 в 09:57
Николай Минков вкарва в два поредни мача за Ботев

Черно море - Ботев 2:1, юноша на пловдивчани с 2 гола за 2 минути

С две попадения на таланта Георги Лазаров Черно море се наложи над Ботев (Пловдив) с 2:1 в зрелищния мач на “Тича” в среща от втория кръг в Първа лига. Лазаров, който е юноша на "канарчетата",  беше точен в 17-ата и 18-ата минута, а до края на първата част Селсо Сидни пропиля и дузпа за домакините. Малко след попаденията Тодор Неделев нацели напречната..

публикувано на 27.07.25 в 21:46

България постигна 3-а поредна победа на Световното по волейбол

Юношеският ни национален отбор по волейбол до 19 години постигна нова победа на Световното първенство в Узбекистан. В може би най-трудния си мач до момента воденият от треньора Мирослав Живков състав спечели срещу Япония с 3:1 (25:23, 27:25, 20:25, 25:16).  В първите два гейма "трикольорите" трябваше да дадат всичко най-добро от себе си. След загубата..

публикувано на 26.07.25 в 18:25

Ален Корошец си тръгна от Ботев Пловдив

Полузащитникът Ален Корошец вече не е футболист на „Ботев“, след като двете страни се разделиха по взаимно съгласие. С „жълто-черния“ екип словенецът записа 44 двубоя във всички турнири, в които се отчете с 2 гола и 2 асистенции. „Благодаря Ви, невероятни фенове, за цялата подкрепа! Желая на Клуба всичко най-добро занапред! Само „Ботев“!“, написа Ален..

публикувано на 26.07.25 в 18:22

Локомотив Пловдив на 99 години!

ПФК Локомотив Пловдив навършва 99 години. Ето какво написаха от клуба: Честит празник, локомотивци! Девет десетилетия и 9 години „черно-бяла“ история, изпълнена с воля, доблест и труд! От 1926 година до днес – Локомотив винаги е бил повече от клуб. Той е любов, семейство, начин на живот. Символ на Пловдив и доказана марка в българския футбол!..

публикувано на 25.07.25 в 18:35