Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Дело за разкрит палеж на автомобил започва в Окръжния съд в Пловдив

Дело за един от малкото разкрити палежи на автомобили в Пловдив започва в Окръжния съд. Подсъдим по него е Александър Господинов, стоматолог по професия, който е обвинен за опожаряването на три луксозни коли на ул. "Борба" на 27 февруари миналата година. 

Според обвинението мотивите са лични - в знак на отмъщение към бившата му приятелка. Тогава, през нощта Александър залял с бензин и запалил автомобила на изгората си, но пламъците унищожили паркираните на тясната площадка пред блока на "Борба"  №7 още две лимузини. 

От огъня изцяло са изпепелени "Мерцедес"-ът на жената, „Шкода Октавия" и „БМВ 318 ТДС", собственост на съседи. Унищоженото имущество е на стойност почти 19 000 лева. Нанесени са по-леки щети и на спрените наоколо коли и само бързата намеса на пожарникарите е предотвратила огнен ад на целия паркинг, смятат от прокуратурата. 




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Още от категорията

Три жилища са засегнати от пожара в "Източен"

Три апартамента са засегнати от пожара, лумнал днес в жилище на последния етаж  на  блока на ул."Зефир" 6, до парк "Каменица".  Пет пожарни потушиха пожар в апартамент в Пловдив Има възможност за временно настаняване на потърпевшите семейства и помощ при разчистването, каза на място зам.-кметът Иван Стоянов. Там е районият кмет на "Източен"..

публикувано на 10.10.25 в 18:43

Пет пожарни потушиха пожар в апартамент в Пловдив

Пожар избухна следобед в апартамент до стадион "Христо Ботев".   Сигналът на спешния телефон е подаден около 16.30 часа.  На мястото са изпратени пет екипа на пожарната и две линейки.  Апартаментът е на последния етаж на блок на улица "Зефир".  Пламъците са излези от пространството до покрива, където има остъклени помещения.   Няма информация за..

публикувано на 10.10.25 в 17:33

Коритото на Стряма трябва да бъде почистено аварийно

Областният управител на Пловдив проф. д-р Христина Янчева обяви, че ще поиска среща с министъра на земеделието Георги Тахов за разрешаване на аварийно почистване на коритото на река Стряма и за обсъждане на дългосрочни решения срещу наводнения Преди това тя извърши оглед на рискови участъци по поречието на реката след сигнал от кмета на Калояново..

публикувано на 10.10.25 в 15:33

Нов опит за продажба на четири апетитни парцела на ул. „Перущица“

Това ще стане на предстоящата на 15-ти октомври сесия на ОбС на Пловдив. Имотите са с обща площ от близо 1400 квадратни метра, а общата им стойност е за 1 милион и 200 хиляди лева. Предложенията на заместник-кмета Хакъ Сакъбов бяха включени и в дневния ред на последната за летния сезон сесия на местния парламент на 4 август, но те бяха отхвърлени...

публикувано на 10.10.25 в 15:13

Стопиране на дълга и 123 млн. приходи планира Пловдив за първия бюджет в евро

Пловдив няма да поема нови дългове до края на мандата на кмета Костадин Димитров. Това става ясно от предложението на заместник-кмета Хакъ Сакъбов за одобряване на проектобюджета на Община Пловдив за следващата година и актуализираната бюджетна прогноза за периода 2027-2028 година. То трябва да се гледа на сесия на ОбС на 15-ти октомври. Към 1..

публикувано на 10.10.25 в 14:43