Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

44 планински селища в Смолянско и Пазарджишко с нарушено електрозахранване

44 малки селища и махали в планинските части на областите Смолян и Пазарджик остават с частично или цялостно нарушено електрозахранване – съобщават от електроразпределителното дружество EVN. Заради тежките метеорологични условия в засегнатите места има паднали стълбове и проводници от електроразпределителната мрежа. Дружеството продължава работа по отстраняването на повредите.

По-голямата част от засегнатите малки селища и махали са на територията на област Смолян. Част от изключванията са регистрирани през последното денонощие вследствие на паднали дървета, на места има все още затворени пътища. В областта дружеството е мобилизирало допълнителни 25 аварийни групи. На разположение е специализирана техника и тежка механизация. Включен е и персонал от външни фирми.

В родопската част на област Пазарджик остава аварията по 110-киловолтов електропровод, собственост на Електроенергийния системен оператор. След неговото възстановяване от ЕСО екипите на EVN България са в готовност да включат електрозахранването за голяма част от засегнатите в райони населени места. Дружеството е осигурило 3 допълнителни екипа  в този район.

Над 60 аварийни екипи на EVN работят по нормализиране на захранването. Създадена е необходимата организация на работа за всеки аварирал електропровод. Специалисти на дружеството са в контакт с местните власти и „Гражданска защита“. В дружеството продължава да действа Кризисен щаб с цел координиране на действията по възстановяване на електрозахранването.




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Още от категорията

Започна строителството на пътя до Мулдавския манастир

Официално бе даден старт на строителството на пътя към Мулдавски манастир „Св. Петка“ над Асеновград.  Участъкът е с дължина близо да километра, като се предвижда изграждане на втора лента на пътя, което ще позволи безпроблемно преминаване не само на леки коли, но и на атобуси и тежкотоварни автомобили. Пътят се строи с държавно финансиране на..

публикувано на 06.02.25 в 14:36

9,5 кг наркотици и 361 вейпа конфискува полицията в Пловдив

От началото на годината досега пловдивските криминалисти са иззели 9,5 килограма високорискови наркотични вещества. Сред тях са 5 килограма синтетични канабиноиди, 3 килограма марихуана, 900 грама амфетамин, както и кокаин и екстази, съобщиха от полицията.  Конфискувани са и 361 вейпове със съдържание на хексахидроканабинол.  При акциите са..

публикувано на 06.02.25 в 13:23

Делото за убийството на Митко от Цалапица продължава след месец

Делото срещу Рангел Бизюрев беше отложено за 14 март. Разпитана беше свидетелка, която в нощта на убийството се е видяла с Валентин Динков.  Сияна Тинева разказа, че тогава тя се е видяла с Валентин, но той е бил спокоен и не е показал някакво притеснение.  След разпита на момичето Бизюрев поиска думата и каза, че не се чувства добре..

публикувано на 06.02.25 в 12:05

Започва строителството на пътя до Мулдавския манастир

Започва строителството на пътя към Мулдавския манастир „Света Петка“ край Асеновград.  Дължината на пътната отсечка е около 3 километра – от главния път Асеновград – Кърджали до светата обител.  Изграждането на пътя до манастира се чака от много години. От него са асфалтирани около 500 метра, но заради кариерата за инертни материали в близост..

обновено на 06.02.25 в 10:16

С разпит на свидетели и експерти продължава делото "Цалапица"

В Окръжния съд в Пловдив продължава делото срещу Рангел Бизюрев, обвинен в жестокото убийство на 24-годишния Димитър Малинов в Цалапица. По делото днес ще бъдат разпитани още свидетели и експерти.  Бизюрев беше доведен с белезници в съдебната зала и делото започна. Днес по него ще бъде разгледана експертизата на камерата от читалище "Светлина" в Цалапица..

публикувано на 06.02.25 в 09:58