Пловдивският окръжен съд осъди счетоводителката Анна Парпарова на 3 години и 8 месеца затвор при първоначален общ режим. Тя беше призната за виновна, че от 01.08.2009 г. до 14.03.2011 г. в Пловдив като счетоводител на „ВМПД БГ"ООД, гр. Пловдив, е избегнала установяването и плащането на данъчни задължения в особено големи размери -114 260 лв.
Това е дължимото ДДС, който тя скрила, като водела невярно счетоводство. Тя е водела фактури за фиктивни доставки и е съставяла платежни документи със завишена стойност. Делото се разгледа по реда на съкратеното съдебно производство, при което подсъдимата признава фактите и обстоятелствата по обвинението и наложеното наказание се редуцира. Присъдата подлежи на обжалване и протест в 15 дневен срок пред Апелативен съд Пловдив.
Това не е първа присъда за счетоводителката Анна Парпарова. През май тя получи три години затвор при първоначален строг режим заради укрити данъци. Освен това тя трябва да заплати сумата, с която е излъгала хазната - 113 060 лв., реши тогава Пловдивският окръжен съд. И това наказание на Анна Парпарова е редуцирано, тъй като тя е признала вината си, което автоматично предполага разглеждане на делото по съкратената процедура и приспадане на една трета от присъдата.
Пловдивската счетоводителка бе арестувана и през 2009 г. за участие в схема за теглене на банкови кредити с фалшиви документи за евросубсидии.
Община Карлово ще предостави средства за ремонт в Акушеро-гинекологично отделение на МБАЛ „Д-р Киро Попов“. Община Карлово ще предостави субсидия в размер на 60 000 лева за ремонтни дейности в АГ отделението на МБАЛ „Д-р Киро Попов“, това реши Общински съвет Карлово. Средствата ще бъдат изразходвани за належащ целеви ремонт на..
Започна дългоочакваната реконструкция на "Рогошко шосе“, който е на стойност 11 милиона лева. Заради ремонтните дейности от днес е затворен участъка от разклона на рогошките гробища до границата с Община „Марица“. Там ще се работи през следващите два месеца, а целият участък от 4,5 километра, който стига до гробищния парк трябва да приключи..
Електрозахранването в община Раковски вече е трайно възстановено, след като екипи на Електроенергийния системен оператор работиха за отстраняване на аварията в продължение на повече от две денонощия. Вчера на място в авариралата 110 - киловолтова подстанция „Раковски” беше доставен нов трансформатор, който през изминалата нощ беше монтиран, изпробван и..
Апелативният съд в Пловдив потвърди постоянния арест на обвиняемите от ОПГ-то за пласиране на фалшиви пари. Според магистратите, ако са на свобода, има опасност да извършат други престъпления. Петима от тях обжалвама мерките си за неотклонение, а един не го направи. След днешното решение на апелативните магистрати всичките шестима обвиняеми остават в..
Тежка, но под контрол остава ситуацията с шарката по овцете и козите в района на Пловдив. Заболяването е ограничено основно в рамките на областта. Това стана ясно след днешното заседание на щаба, свикан от областния управител Христина Янчева. Изпълнителният директор на Българската агенция по безопасност на храните д-р Светлозар Патарински..