Очаквам, че важните образователни законопроекти, които вече са внесени в Народното събрание ще бъдат обсъдени и приети. Това заяви в Пловдив министърът на образованието в служебния кабинет доц. Румяна Коларова.
Тя подчерта, че дебатите ще се водят основно заради новия законопроект за училищното образование, които ще донесат разногласия между партиите. Особено през последните години там има доста алтернативни предложения. Точно тук трябва ясна политическа воля, призова колегите си образователният министър.
Доц. Коларова каза още: „Аз съм напълно убедена, че като цяло темата образование е темата, по която и сега съществува консенсус сред основните политическите партии”. От тях тя очаква висока степен на отговорност, която всички дължим към българското образование.
Министър Коларова прогнозара, че пълен синхон межуд партиите ще има само при темата, свързана със законите за висшето образование. Тя участва в дискусията „25 години Свободна България” в Пловдивския университет.
На форума присъстваха студенти и преподаватели, лектори бяха Йордан Соколов, Катрин Сариева и Виктор Янков. Те говориха по темата ”Правова държава” .
Един флакон с ботокс е открит в студио за красота в Пловдив, съобщи д-р Аргир Аргиров, директор на РЗИ Пловдив. От днес по нареждане на Здравното министерство екипи на РЗИ в града започнаха масирани проверки за извършване на нерегламентирани медицински дейности и услуги в сферата на естетичната медицина и за наличието на ботокс в козметичните..
Пловдивските пожарникари „спасиха“ работници, ангажирани с демонтажа на коледната украса в града под тепетата днес. Куриозната случка се разиграва в Цар-Симеоновата градина в идеалния център на Пловдив. Двама работници останаха във въздуха, докато се опитват да свалят коледните топки от едно от дърветата на входа на градината. Вишката им блокирала..
Пловдивската община избра изпълнител на проекта за разширението и ремонта на Голямоконарско шосе до границата с община Марица. С максималните 100 точки на първо място е класирана фирмата Драгиев и ко. Фирмата Иса – 2000, която извърши първия етап от ремонта на Голямоконарско шосе е класирана на 4-то място, а Европейски пътища е отстранена от..
Няма да се удължава действието на мерките за грипната епидемия в Пловдив. Последната заповед е до 4 февруари включително, потвърди д-р Аргир Аргиров, директор на Регионалния център по здравеопазване. Той поясни, че след като учениците преминаха на онлайн обучение от 29 януари до днес - случаите на грип и остри респираторни заболявания са намалели...
Жена на около 70 години загина при пожар в жилищен блок на улица "Белица" в Пловдив, а друга между 60 и 70 години е откарана в болница с обгазяване. Починалата жена е била изведена от пожарникарите от блока силно обгазена. Медицинският екип се е опитал да й помогне, но жената починала в линейката. Пожарът е тръгнал от апартамент на третия етаж, в който..