Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Канадска "бестселър" авторка представя новата си книга в Пловдив

Среща с канадската писателка  Гейл Зое Гарнет ще се състои в библиотека „Иван Вазов”.  

Там тя ще представи романа си „Свирепо обожание”, за който казва: „Написах  „Свирепо обожание” защото постоянно виждам алчното поведение, когато  богат човек умре. Дори и да не е богат и да притежва  съвсем малко вещи”.  

Книгата показва  сблъсъка между любов, смърт и пари. 

Родената в Нова Зеландия Гейл Гарнет е автор на многобройни есета, стихотворения, разкази, пиеси, романи. Артистичният и талант се проявява  и в моноспектаклите, които сама пише, режисира и изпълнява. Има и активна благотворителна дейност. 

Сред многобройните и проекти, този, върху който работи в момента е пътеводител за самотни пътешественички от всички възрасти „Сама ли сте, Мадам?” 

 Произведенията и са превеждани и издадени в Канада, САЩ, Франция и Германия. Владее английски, френски, гръцки, италиански, шведски и руски. Гейл Гарнет  живее и работи в Торонто.   За първи  път се превежда и издава на български език от ИК „Арка”.  Срещата  е организирана с подкрепата на Канадското консулство в България, началото е от  17.30 ч. 




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Още от категорията

Евгения Панчова показва изложба в галерия "Резонанс"

Художничката Евгения Панчова открива тази вечер изложба в Пловдив . В първата си самостоятелна експозиция за галерия "Резонанс" тя ще покаже  живопис, пластика и рисунки.  26 нейни творби могат да се видят до 11 ноември 2025 г. Евгения Панчова е родена през 1963 година Пазарджик. През  1982 - завършва ССХУИИ „Цанко Лавренов“ – Пловдив,..

публикувано на 16.10.25 в 07:10

Випуск `99 на НХГ "Цанко Лавренов" показва обща изложба

Изложба "Випуск 1999" на Националната художествена гимназия "Цанко Лавренов", която е посветена на 50 години от създаването на училището, ще се открие тази вечер в Културния център на Радио Пловдив.  Преподавателят Ангел Китипов е куратор на експозицията, която ще представи произведения в различни техники и стилове, създадени от бившите..

публикувано на 15.10.25 в 07:07

Великите европейци - Пол Маккартни, първа част

На 6 юли 1957-ма година се случва знаменита среща между две момчета, която отваря широко вратите на света към един необятен музикален феномен. В църквата „Свети Петър” в Уултън, един от южните квартали на Ливърпул, Пол среща Джон и му изсвирва една малка песничка на Литъл Ричард - Long Tall Sally, което може да се преведе като „Дългата, кльощава Сали”...

публикувано на 14.10.25 в 17:43

„Годината започва в неделя“ в „Петното на Роршах“

Продължават срещите в Литературен Салон "Spirt & Spirit" и Пловдив чете. Тази вечер в клуб „Петното на Роршах“ ще е представянето на последния роман на Яница Радева - „Годината, която започна в неделя“. Модератор на срещата ще бъде писателката Ина Иванова. Романът е написан през 2024 г. Сюжетът  с е развива през 1967 година в едно малко..

обновено на 14.10.25 в 06:59

"Сакрално" на Иван Милушев във "Възраждане"

Художникът Иван Милушев открива изложба с библейски и митологични сюжети тази вечер в галерия "Възраждане". Експозицията носи името “Сакрално” и представя различни сюжети като Осанна, блудният син, Орфей и Евридика, тялото Христово – пиета. Персонажите в картините на художника са малобройни – една – две фигури, но успяват да поберат в себе си..

публикувано на 14.10.25 в 06:58