Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Депутат търсят помощ от държавата за свлачището до Горни Воден

| обновено на 12.11.14 в 14:43

Депутати от Пловдив област настояват държавата спешно да отпусне средства за опасното свлачище, което остави над две хиляди жители от квартал Горни Воден без път. Това съобщи кметът на общината Емил Караиванов.

Искането е изпратено до Междуведомствената комисия за възстановяване и подпомагане и е подписано от тримата народни представители Джевдет Чакъров, Силвия Хубенова и Манол Генов.Земните маси в рисковата зона продължават да се свличат, а зейналите процепи вече достигат четири метра. 

Близо един милион лева ще са нужни на община Асеновград за укрепване на свлачището и за изграждане на обходната пътна отсечка, уточни Караиванов. Днес кметът направи първа копка на новото кметство в асеновградското село Боянци. 




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Още от категорията

Билетчето в Пловдив поевтинява след въвеждане на еврото

По искане на Община Пловдив се обсъжда предложение, с което цената на автобусните билети в града да намалее след превалутирането ѝ от лева в евро.  Според превозвача Петко Ангелов  при превалутирането цената на билетчето от 1 лев ще трябва да стане 51 евроцента, но за  удобство на гражданите и водачите обаче се обсъжда закръгляне на сумата до 50..

обновено на 09.08.25 в 10:15

Влак помете камион на жп прелез край Пловдив

Преустановено в продължение на часове бе днес движението на влаковете в района между Маноле  и Белозем, след като  влак блъсна камион на ЖП прелез в междугарието.   Инцидентът, по чудо разминал се без жертви,  стана днес малко преди 12 часа по обед. Там 46-годишен водач на тежкотоварен камион "Форд" не се е съобразил със светлинния сигнал на..

обновено на 09.08.25 в 10:13

Село Труд излиза на безсрочни протести заради транспортната криза

Жителите на пловдивското село Труд подготвят безсрочни протести заради транспортната криза. Те обвиняват институциите в бездействие и настояват за спешни мерки преди началото на учебната година. В момента маршрутната линия между селото и града се движи на големи интервали от по няколко часа, което според местните жители означава, че на практика..

публикувано на 09.08.25 в 10:13

Започва юбилейният Национален фолклорен събор в Копривщица

Днес е официалното откриване на 13-ият Национален събор на народното творчество в Копривщица.  Това издание е юбилейно - навършват се 60 години от началото на инициативата.  Съборът се провежда на всеки 5 години с изключение на прекъсването по време на Covid-пандемията. Откриването е в 11 ч.  Патрон е министър-председателят Росен Желязков,..

публикувано на 09.08.25 в 09:43

Слънчево и горещо днес, в неделя още повече

Днес ще бъде слънчево. Ще духа слаб, в югоизточните райони умерен вятър от изток-североизток. Температурите още ще се повишат и максималните ще бъдат между 32° и 37°. По Черноморието също ще бъде слънчево. Ще духа умерен, по южното крайбрежие и временно силен вятър от изток-североизток. Максималните температури ще бъдат между 28° и 32°...

публикувано на 09.08.25 в 08:16