Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Партията на Касим Дал работи срещу ДПС и ПФ трябва да отстъпят

Национализмът е доктрина, а патриотизмът е част от нея, смята писателят, поетът, публицистът и издателят Румен Леонидов. Пред Радио Пловдив той коментира 24- часовият ултиматум на патриотите към ГЕРБ за оттегляне на заместник - министъра на отбраната Орхан Исмаилов, който е номинация на Реформаторския блок от квотата на НПСД.   

Според него само заради една персона е политически незряло да  се оттегля подкрепата за управлението. Той припомни заявката на патриотите, че ще подкрепят програмата на управляващите, но няма да имат кадрови претенции. 

Според него, въпреки че партията на Касим Дал е протурска и опасна, в момента тя у нас  работи срещу ДПС. Затова, по думите му, ПФ трябва да бъдат по- гъвкави в позицията си към нея. Той призова патриотите да направят компромис, след като вече са "вдигнали шум" и са посочили какъв е проблемът.  Модерният национализъм е все още мечта за нас, заключи поетът. С Румен Леонидов разговаря Антоанета Петричанска. 

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Още от категорията
дестилерия

Ограниченията за варене на ракия ще доведат до протести

Промените в Закона за виното и спиртните напитки засягат не само любителите на домашно вино, но и на ракията собствено производство. Измененията предвиждат ограничаване на варенето на високоспиртната напитка до 30 литра, но само, ако суровината е собствено производство.  Собственикът на дестилерия в Асеновград Георги Червенков, който е и член на..

публикувано на 19.09.25 в 11:33

Опозицията обезсмисля самата процедура по вот на недоверие

Петият вот на недоверие към кабинета, който ще се гласува днес, беше абсурдно подготвен със слаби и аматьорски мотиви, коментира заместник- председателят на ПГ на ИТН Станислав Балабанов. По думите му опозицията не само не е по- единна, но дори в хода на дебата е показала различни позиции.  "Ако може те завладеят държавата - ще е най- добре" - така са..

публикувано на 18.09.25 в 10:31

120 заведения от Пловдив се включват в „Нощ на Ангелите“

Инициативата „Нощ на Ангелите“ продължава и в деня на Вяра, Надежда и Любов, в който 120 заведения в Пловдив ще дарят процент от оборота си. Третото издание на благотворителния фестивал, който се проведе от 12 до 14-ти септември постави рекорд от предходните издания със събрана сума от над 266 000 лв. „Тази година благотворителните..

публикувано на 17.09.25 в 10:46

Вотът на недоверие за първи път обединява цялата опозиция

За първи път имаме вот на недоверие, който ще консолидира цялата опозиция. Падането на кабинета или крепенето му зависи изцяло от гласовете на малките партньори – ИТН и БСП. Това заяви депутатът от Продължаваме промяната – Демократична България  Йордан Иванов в деня на дебатите по петия вот на недоверие към кабинета на Росен Желязков на тема..

публикувано на 17.09.25 в 10:45

Около 40% от репродуктивните проблеми са с ендокринна основа

Факторите за репродуктивни проблеми са много, но най-честите са ендокринните заболявания. Това заяви в интервю за Радио Пловдив доктор Екатерина Бабаданова от Клиниката по ендокринология и болести на обмяната към УМБАЛ „Свети Георги“, където днес и утре се провеждат безплатни прегледи за мъже и жени с репродуктивни проблеми, които са част..

публикувано на 17.09.25 в 10:10