Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Да се научим да обичаме себе си и околните, съветват психолозите

За да започне една година успешно, трябва да имаме цел и силно предизвикателство. Как обаче се стартира, и как задейства мотивацията за работа след дългата поредица почивни дни, съветите са от психолога Стоичко Миличин. Той е действащ психолог и изследва поведението на колективи, личности и семейства. 

Стоичко Миличин подчерта, че въпреки всички публикации в социалните медии за стресиращо начало на годината, то повечето българи ще отидат с удоволствие на работа. Трябва да се влезе постепенно в работния ритъм, смята Миличин. Той обаче обясни, че ние още на 1 януари си поставяме нереалистични цели, и от това следва, че годината се започва с ниски очаквания като цяло.

"Да се наслаждаваме на всеки един ден, толкова много хубави неща има, които ни не случват. Най вече щастливи ни прави това, което даваме", каза още психологът. 

Снимка

Пътят за щастието е строго индивидуален, казват психолози. Ние отворихме вратата за пожеланията, с които да започне 2015г. в работен порядък!



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Още от категорията

В следствие на промените в ЗДП шофьорите леко "отпуснаха газта"

Близо 1 400 нарушения бяха установени  само в първите часове на контрола за средна скорост чрез тол камерите, който е в сила от 7 септември. От тази дата се промените в Закона здвижение по пътищата, за очакваните ефекти на който говорим с председателяна САБ Емил Панчев. По думите му вследствие на очакваните по- високи глоби в него..

публикувано на 09.09.25 в 10:57

Санкците са големи, откриването на подпалвачите е трудно

95% от пожарите са свързани с човешка дейност и затова трябва да бъдем отговорни – заяви в интервю за Радио Пловдив старши комисар Васил Димов – директор на Районната Противопожарната служба. От началото на годината пловдивските огнеборци са гасили 2400 пожара, което е със 180 по-малко в сравнение с предходната година. Въпреки това при..

публикувано на 09.09.25 в 08:28

Аграрният университет открива Академичната година

Аграрният университет в Пловдив официално открива новата учебна година . Ректорът доц. д-р Боряна Иванова ще даде старт на Академичната 2025-2026 година и на Центъра за чисти технологии и ресурсна ефективност на биомасата. Церемонията ще се състоят в присъствието на първокурсниците, преподавателите и официалните гости...

публикувано на 09.09.25 в 07:50

Излиза книгата "Съединението срещу Задкулисието"

Обикновено се изтъква как преди 140 г. целият народ, всички политици и политически сили са били безусловно за Съединението от 6 септември 1885 г., как са загърбили всички разногласия помежду си. В новата книга на Стефан Дечев „ Съединението срещу Задкулисието. Политика и памет (1885-1998) “ обаче се припомнят много забравени факти за голямото..

публикувано на 08.09.25 в 11:33

НВО в 7 клас не трябва да се използва за кандидатстване

В програма "Точно днес" и " Заедно в час " говорим за измененията на НВО след 7 и 10 клас. Въвеждането на интегрирания изпит коментираме с експерта в организацията с нестопанска цел Люба Йорданова . От новата учебна година изпитите по математика от Националното външно оценяване след 7. и 10. клас ще включват интегрални задачи. За решаването на този..

публикувано на 08.09.25 в 08:56