Вицепремиерът и министър на труда и социалната политика Ивайло Колфин организира среща, на която ще бъдат обсъдени предложенията на парламентарно представените партии за пенсионната реформа.
Калфин прогнозира, че въпреки обещанието на управляващите, пенсионната реформа няма да е готова до края на март. Според него времето няма да е достатъчно за приемане на текстовете в парламента.
Затова в момента е приоритет да се напишат наредби, чрез които да стане ясно как може практически да се премести вноската за втора пенсия в НОИ, обясни вицепремиерът Калфин.
Според финансовия министър Владислав Горанов, преместването на вноските за втора пенсия в НОИ трябва да дават възможност на хората да движат многократно партидите си.
В края на миналата година в Кодекса за социално осигуряване беше записано, че ако веднъж партидата отиде в НОИ, не може да се върне в частен фонд.
Десетки п редставители на украинската общност в Пловдив се събраха тази вечер пред катедралния храм „Света Богородица“ , за да отбележат третата година от началото на руската инвазия в Украйна. За тях и семействата им 24 февруари е трагична датата, тъй като се налага да напуснат домовете и родината си. Споделят, че руската военна..
Шофьор и двете му деца са транспортирани за преглед в МБАЛ-Пазарджик след катастрофа на пътя Пещера - Батак. Инцидентът е станал следобед, като вероятно шофьорът е загубил управление и автомобилът се врязал в мантинелата. По първоначални данни, тримата пострадали са без сериозни травми , информират от МВР в Пазарджик. Мъжът и двете му деца,..
Специализираната полицейска операция срещу разпространението на наркотичи е проведена в периода 20 – 23 февруари от служители на отдел „Криминална полиция“ и тринадесетте полицейски управления на ОДМВР – Пловдив. В хода й са проверени 159 търговски обекти и питейни заведения и районите на 120 учебни заведения. Проверени са и 93 места, посещавани от..
Тази седмица започва цялостно почистване на канал „Паша арк“ в Пазарджик, който е замърсен с битови отпадъци и има прораснали храсти и дървета. Решението е взето на среща на областния управител на Пазарджик Валентина Кайтазова с управителя на „Напоителни системи” ЕАД – клон „Тополница” и представители на община Пазарджик. Срещата е организирана..
ДСБ внасят утре в Народното събрание проект на решение, с което парламентът да осъди поредицата от агресивни действия от страна на партия “Възраждане” срещу българската институционална система. Атаките кулминираха във вандалската проява срещу представителството на Европейската комисия в събота, на 22 февруари. От ДСБ и от коалиция ПП-ДБ осъждаме..