Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Страхотен Владо Илиев с бронзов медал от Европейското първенство в Отепя

Вторият състезателен ден от тазгодишното Европейско първенство биатлон се оказа много успешен за българските момчета. По-рано през деня, дамите определиха медалистките в индивидуалното на 15км., а преди броени минути приключи и надпреварата при мъжете в Отепя (Естония).

Надпревара, която се оказа много успешна за българските момчета. Владимир Илиев направи горди всички български фенове с днешното си представяне. Биатлонистът от Троян започна състезанието по изключителен начин, като записа две чисти стрелби. Ски бягането на Владо беше повече от перфектно и той се движеше на първа позиция преди третата стрелба.

Там българинът добави две наказателни минути към своето време и излезе на трета позиция. Владо повтори същия брой грешки и при последното си посещение на стрелбището, което беше повече от достатъчно да донесе бронзов медал на България.

Красимир Анев също направи невероятно състезание и остана на крачка от отличията. Най-добрият биатлонист през последните години започна с две наказателни минути при първата си стрелба и добави по още една при второто и четвъртото си посещение на стадиона за стрелба. Краси записа общо 4 грешки в надпреварата, но беше малко по-бавен от Владо Илиев и завърши на престижната четвърта позиция.


Резонно се представиха и по-младите ни биатлонисти. Димитър Герджиков повали 13 от 20-те мишени и зае 48-мо място, а Димитър Парталов сбърка 4 патрона и завърши на 62-ра позиция.

Алвксей Волков за пореден пък доказа, че е отличен стрелец и допусна минимален брой грешки в индивидуалното на 20км. Руснакът сбърка само два пъти на последната стрелба и заслужено спечели златното отличие. Среброто отиде при Сергей Семьонов от Украйна, който добави 4 наказателни минути към своето време.




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Още от категорията

ПФК "Ботев" с близо 5,5 млн. лв. задължения

Задълженията на "Ботев" Пловдив са близо 5,5 млн. лв. Това съобщиха от клуба. От ръководството ПФК "Ботев" уточняват, че предоставят точното число на дълга след множество запитвания на свои фенове и че задълженията са към дата 12.06.2025 година, включително. "Общата сума на непокрития клубен дълг е в размер на 5 455 000 лева, от които 438 000 лева..

публикувано на 12.06.25 в 13:49

Илиян Филипов с концепция за развитието на Ботев

Сдружение ПФК Ботев с важно съобщение: Скъпи ботевисти, Последните дни бяха изключително динамични за нашия клуб. В резултат на това Управителният съвет на Сдружение ПФК Ботев беше потърсен от господин Илиян Филипов, който представи в сбит вид концепция за развитието на клуба. С оглед на позицията на УС на Сдружението, че подобно предложение заслужава..

публикувано на 12.06.25 в 13:44

Шефилд Юнайтед привлече и Ехидже Укаки

Шефилд Юнайтед обяви привличането на втори футболист от Ботев (Пловдив) в рамките на половин година. След Кристиан Нвачукву дойде време и за Ехидже Укаки. Трансферната сума по сделката остава неразкрита. „Остриетата“ се завърнаха на българския пазар, за да си осигурят още един обещаващ атакуващ талант“, похвалиха се от английския клуб. 20-годишният..

публикувано на 11.06.25 в 17:13

Ботев с официална позиция за бъдещето на клуба

Собственикът на Ботев (Пловдив) Антон Зингаревич предлага три възможни варианта за бъдещето на футболния клуб в официална позиция. Руският бизнесмен има забрана за влизане в България за 10 години, което се отрази сериозно на финансирането на "жълто-черните" и от кандидати за медали и място в евротурнирите те завършиха на шесто място в крайното..

публикувано на 11.06.25 в 10:11

Карагарен и Антонио Вутов преминаха в Арда (Кърджали)

Бирсент Карагарен и Антонио Вутов са първите две нови попълнения на Арда Кърджали. Както е известно, тимът ще играе в турнира Лига на конференциите, след като в баража отстрани ЦСКА. Карагарен игра под наем в Локомотив (Пловдив) и имаше предложение да остане на "Лаута", но избра варианта за участие в евротурнирите под ръководството на Александър Тунчев...

публикувано на 10.06.25 в 10:09