Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Опоненти от "деполитизаното" МВР се целят с "Червеи"


Какво означава 300 дни да слушаш системата на МВР, да теглиш информация от нея и никой да не разбере, кой или кои са "Червеите" - повече от седмица тези въпроси пълзят в публичното пространство без отговор.

Докъде може да  стигне развръзката - по тези теми е  разговорът с разследващия журналист от вестник "Капитал" Йово Николов.

По думите му в цялата операция личи как хора с много информация в силовите ведомства търсят и разправа едни с други.

Владимира Янева, която е дала разрешението за въпросното следене -  беше много близка на Цветанов, но по наша информация вече е минала в лагера на Делян Пеевски и това  показва още едно лице на интригата - разкри в разговора Йово Николов.

Журналистът акцентира и върху огромните суми, които се плащат за подобни операции. Според него проследяването на финансовите потоци ще ни дадат и реална представа за размера на следенето на хора в страната. 

Според Николов от този скандал ГЕРБ ще търси реванш с неудобни фигури в ДАНС и МВР.






Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Още от категорията

Има идея за максимална скорост до 30 км/ч. в градовете

Парламентът създаде временна комисия за проблемите с безопасността на движението по пътищата. Очаква се  в следващите три месеца парламентарните групи  да се обединят за решителни мерки за драстичен спад на невинните жертви на пътя.  Три месеца тази комисия ще разнищва всички главни проблеми. Надеждите са депутатите да отчетат всичко..

публикувано на 21.02.25 в 16:14

Честват Международния ден на майчиния език

Областната администрация Пловдив ще бъде домакин на тазгодишното издание на Международния ден на майчиния език – 21 февруари.   Във фоайето на областната управа ще се съберат студенти от всички висши учебни заведения в Пловдив,. Тази година всеки участник ще представи на своя майчин език прочутата фраза от Майка Тереза: „ Мирът започва с..

обновено на 21.02.25 в 12:12
Георги Вулджев

Планираният в бюджета 3-процентен дефицит е под въпрос

Как разчитаме проекта на бюджета, след като властта го представи пред работодатели и синдикати? Според икономиста Георги Вулджев вниманието трябва да се фокусира върху това, какво се случва с огромния дефицит и как правителството има намерение да се справи с него, защото това е най-големия проблем с финансите ни през последните няколко години...

публикувано на 21.02.25 в 11:05

Не само чужди езици, важни ще са STEM и професионалните умения

В програма "Точно днес" за темата образование, избора на училище след 7 клас, новите специалности в Пловдив и възможна ли е матурата по математика, разговаряме с началника на Регионалното управление на образованието  Иванка Киркова . Как РУО реализира предложението на план-приема за 2025/26 учебна година  - кое е новото и къде са заложени..

публикувано на 21.02.25 в 09:59

За Украйна Тръмп е разочарование

 „Мога да кажа с една дума-разочарование“.  Така Наталия Елис, председател на фондация, която подкрепя украинските бежанци у нас, коментира критиките на американския президент Доналд Тръмп към украинския държавен глава Володимир Зеленски. По думите и е имало наистина сериозни очаквания, и от украинска страна, и от страна на ЕС, за..

публикувано на 20.02.25 в 16:18