Ще ограничат ли изучаването на изкуства в училище? Чуйте всичко известно след приетия на първо четене Законопроект за предучилищното и училищното образование.
Има и чисто социален момент, ще има съкратени учители в средните училища, ако се стигне до варианта три години без изкуства. От всичко казано става ясно, че най-вероятно музиката, изобразителното изкуство и хореографията няма как да отпаднат от обучението в средните общообразователни училища. Промените ще трябва да се пишат адхок и да се реагира своевременно, за да не се получават недомислици по български- след три години прекъсване след 7 клас, отново да учиш профил "изкуство" в 11 и 12 клас.
Чуйте мнения на преподаватели в средни и висши училища по изкуствата в Пловдив, както и с представители на Министерството на културата в репортаж на Живка Танчева.
Местната власт ще продължи да настоява Общинския съвет да даде зелена светлина за обявяване на обществена поръчка за обслужване на линиите от градския транспорт в Пловдив. Това заяви заместник-кмета по транспорта Александър Държиков пред Радио Пловдив след като на сесията тази седмица съветниците бламираха поръчката - 24-ма от тях гласуваха..
В ход е преформатирането на властта след гневната реакция във вторник на лидера на ГЕРБ Бойко Борисов, смята политологът Теодора Йовчева. Според нея БСП са готови на компромиси за запазването на управляващата коалиция и присъствието им в правителството, но не е ясна позицията на третия партньор - Има такъв народ. Тя припомни позицията на..
В програма "Точно днес" разговор с Георги Мараджиев , лидер на ГЕРБ в област Пловдив. По заръка на Бойко Борисов - той с депутатите от областта заедно провеждат срещи с членовете на партията, какво е констатирано и какво се очаква като заключение. Мараджиев акцентира, че първите срещи тази седмица са преминали успешно, но подобни разговори се..
След загубата на изборите в Пазарджик от ГЕРБ заговориха за преформатиране на централната власт. Какво се очаква от водещите партии, ще се стигне ли до нова спирала от вотове, питаме политолога доц. д-р Даниела Пастармаджиева , преподавател в Пловдивския университет "Паисий Хилендарски". Какво е новото днес? Много нови са резултатите на..
На тържествена церемония, проведена броени дни преди Деня на българския лекар, Районната лекарска колегия на Българския лекарски съюз – Пловдив връчи престижните годишни отличия за 2025 година. Голямата награда „Лекар на годината 2025“ за област Пловдив бе присъдена на доц. д-р Елеан Зънзов – ръководител на Клиниката по..