Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Чехите са новите Световни шампиони в смесената щафета. 18-та позиция за България

Стартът на Световното първенство по биатлон е повече от задоволителенн за всички фенове на този невероятен спорт. 26 щафети застанаха на старт в първия ден от шампионата на планетата, който се провежда в Контиолахти (Финландия).

Отборът на Чехия категорично оправда очакванията на "тежък" фаворит и беше непобедим през днешния ден. Вероника Виткова, Габи Соукалова, Михал Шлезингер и Ондрей Моравец използваха 8 допълнителни патрона и съвсем заслужено са новите Световни шампиони в смесената щафета.

Невероятен четвърти пост на Мартен Фуркад изведе френската щафета до сребърните отличния в днешното състезание. Лидерът в генералното класиране пое щафетата на повече от минута изоставане, но в крайна сметка успя да финишира на втора позиция. Останалите постове на Франция бяха поверени на Анаис Бескон, Мари Дорен-Абер и Жан-Гийом Беатрикс, които използваха общо 8 допълнителни патрона в хода на състезанието.

Мъжкото направление на Норвегия също се представи отлично и голяма заглуга за бронзовите отличия в сменената щафета имаха братята Бьо. Първият пост за "викингите" беше поверен на Вани Хорн, а веднага след нея потегли Тирил Екхоф, която попадна в наказателния рунд. Изходът от смесената щафета за Норвегия е трета позиция с една обиколка и 3 допълнителни патрона.

Нашите момичета няма успех в днешното състезание и натрупаха голямо изоставане. Емилия Йорданова се справи добре на стрелбището, но предаде на почти две минути изоставане от лидерите. Деси Стоянова завъртя една наказателна обиколка и увеличи изоставането до почти 5 минути.

Владо Илиев и Красимир Анев се представиха отлично на стрелбището и на пистата и изведоха българската щафета до 18-та позиция. Нашите приключиха състезанието с една наказателна обиколка и 12 допълнителни патрона.

Тотален провал претъпя отборът на Русия. Яна Романова, Олга Подчуфарова, Максим Цветков и Антон Шипулин използваха само, заблежете два допълнителни патрона и завършиха на 10-та позиция в крайното класиране.




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Още от категорията
Тодор Неделев

Тодор Неделев пропуска мача на Ботев с Арда

Един от най-важните футболисти на Ботев (Пловдив) Тодор Неделев ще пропусне домакинството на Арда (Кърджали) от третия кръг на Първа лига. Двубоят на стадион „Христо Ботев“ е тази вечер от 21:15 часа. Полузащитникът има болки в прасеца, които ще му попречат да вземе участие в мача. „Канарчетата“ нямат победа след първите два кръга в първенството,..

публикувано на 04.08.25 в 17:57
Габриела Петрова

Габриела Петрова с титли в скока на дължина и в тройния скок

Габриела Петрова (СКЛА Локомотив Пловдив) е първа на скок дължина с 6.58 метра при жените Държавното първенство по лека атлетика. Тя също така спечели второ злато от шампионата след това на троен скок .В останалите опити Петрова регистрира 6.22, 6.38 и 6.21. На 400 метра с препятствия триумфира Кристина Борукова с 58.76 секунди. Така тя която защити..

публикувано на 04.08.25 в 12:52

Удостоиха АСКБ „Тракиец“ с "Почетен знак на Пловдив“

С пълно единодушие общинските съветници гласуваха удостояването на Армейски спортен клуб по борба "Тракиец" с отличието "Почетен знак на град Пловдив". Припомняме, че спортният клуб спечели отборната титла от Държавното първенство по свободна борба за мъже - 2025 г., което допринася за спортния авторитет на Пловдив. В мотивите към..

публикувано на 04.08.25 в 10:53
Илиян Илиев

БК Локомотив привлече Иилян Илиев

БК Локомотив (Пловдив) продължава с лятната си селекция преди новия сезон в НБЛ, когато отборът ще дебютира в елита. От клуба обявиха привличането на гарда Илиян Илиев.  През изминалата кампания Илиев направи своя дебют в НБЛ с екипа на другия пловдивски елитен тим - Академик (Пловдив), като същевременно изигра ключова роля за "студентите" в Младежката..

публикувано на 04.08.25 в 09:59
Локо пирува след победата над ЦСКА

Локо надхитри ЦСКА с 1:0 с гол на резервата Жулиан Лами

Локомотив (Пловдив) надхтри ЦСКА и спечели домакинството си на стадиона в парк "Лаута" с минималното 1:0 в една от най-интригуващите срещи от третия кръг на Първа лига. Двубоят започна с минута аплодисменти в знак на почит към всички пожарникари и доброволци, борещи се с пожарите в България в последните дни. На терена началните минути бяха активни и..

публикувано на 02.08.25 в 21:43