От 19 ч. тази вечер до 7 ч. на 8 март поради усложнената метеорологична обстановка се ограничава движението по всички третокласни пътища в областите Смолян и Кърджали, съобщиха от АПИ. Забраната е за всички видове моторни превозни средства. Шофьорите, на които им предстои пътуване в този регион могат да пътуват по първокласната и второкласната пътна мрежа.
Прогнозата на Националния институт по метеорология и хидрология към БАН за утре - 8 март, е за постепенно намаляване и спиране на снеговалежите. "Оранжев" код за опасно време е определен в областите Смолян, Кърджали, Пазарджик и Пловдив. "Жълт" код за потенциално опасно време с валежи от дъжд и сняг е обявен в 8 области Хасково, Стара Загора, Велико Търново, Габрово, Ловеч, Враца, Монтана и Видин.
27-те областни пътни управления и снегопочистващите фирми са в 24-часов режим за поддържане на републиканската пътна мрежа.
Агенция „Пътна инфраструктура“ препоръчва на шофьорите на тежкотоварни моторни превозни средства и на леки автомобили да тръгват на път само с подходящи гуми, да карат със съобразена скорост и повишено внимание, спазвайки въведените ограничения и указанията на „Пътна полиция“. Блокирането на движението от превозни средства, които не са подготвени за движение при зимни условия, затруднява достъпа на снегопочистващата техника и възпрепятства пътуването на всички останали шофьори.
Всички граждани и транспортни фирми могат да получават информация за актуалната пътна обстановка и зимното поддържане на републиканската мрежа от интернет страницата на АПИ – www.api.bg, и по всяко време от денонощието на тел. 0700 130 20 в АПИ. В агенцията целогодишно при 24-часов режим работи Ситуационен център, който събира и обобщава данните за състоянието на републиканските пътища.
Животновъди от района на Карлово излизат на протест пред Съдебната палата в Пловдив заради зачестилите случаи на кражби на селскостопански животни. Инициативата ще се проведе днес от 10:00 до 13:00 ч. в градинката пред Окръжния съд в Пловдив. Последният такъв инцидент е кражба на 7 телета от землището на село Каравелово. От националния..
Пловдивчани са раздвоени относно обявения за днес бойкот на търговските вериги и магазини за хранителни стоки. Някои от големите магазини отвориха с по-малко клиенти, въпреки че повечето обявиха по-големи промоции на различни стоки. Призив за национален бойкот на хранителните магазини и вериги С напредването на деня обаче, не са по-малко..
Днес започва реконструкцията на водопровода във високата зона на Брестовица. Символичната първа копка за начало на строителните дейности ще се състои от 14.00 часа. Мястото е кръстовището на улиците „Родопи“ и „Алеко Константинов“. В проекта е заложена подмяна на водопроводната мрежа по следните улици: "Любен Каравелов" ,"Капитан Петко..
Малко над 234 300 000 лева без ДДС струват 4 спешни договора за строително-монтажни работи на летище "Граф Игнатиево". Това е посочено в отговор на министъра на отбраната Атанас Запрянов на въпрос на депутата Ивайло Мирчев. През октомври миналата година Министерството на отбраната е поканило фирмите, а за първи път от обявяването на първата строителна..
Кметът Костадин Димитров връчи „Почетен знак на Пловдив“ на свещеника от арменския храм „Сурп Кеворк“ отец Храч Мурадян. Той бе удостоен с отличието на предходна сесия, като предложението беше внесено от инициативен комитет с председател Евелин Парасков, а съветниците гласуваха единодушно. Отец Мурадян е дългогодишен свещеник в арменския храм. Освен..