Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

13-те села от община Баните все още са без ток и мобилни връзки

Дни наред смолянската община Баните е изолирана заради голямото количество снеговалеж и многото паднали дървета. Все още без ток са всичките 13 селища в общината. 

От вчера е възстановено електрозахранването само в центъра на село Баните и в центъра на село Давидково, но самите селища са без ток - съобщи шефът на Пожарната в община Баните Веселин Младенов. Като причина той посочи голямото количество снеговалеж и многото паднали дървета, които възпрепятстват работата на екипите на EVN. 

Цялата община е и без мобилни комуникации. Връзка имат само абонатите единия от трите мобилни оператора. Затова и връзката със самата община е изключително трудна.

Цялата налична в община Баните техника – верижна и колесни трактори, работи по разчистването на снега и падналите дървета, за да се отвори третокласната пътна мрежа. 

На помощ от Смолян е изпратена и верижна снегоходна машина ратрак за разчистване на пътищата. С нея приоритетно се доставят хранителни продукти и лекарства на нуждаещите се. така е оказана помощ на пората от селата Рибен дол и Две тополи  - обясни Веселин Младенов. 

Отворени са само третокласните пътища от Баните до селата Згаражден, Гълъбово и Дрянка, както и пътят до Смолян. 

Цялото интервю на Антоанета Петричанска с шефа на Пожарната в община Баните можете да чуете в звуковия файл.





Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Още от категорията

Не е вярно, че ще има 30% ръст на туристическите цени за лятото

Румен Драганов от Института за анализи и оценки в туризма опроверга очакването, че в летния сезон цените у нас ще са с 30% по- високи, каквото се каза вчера на среща на министъра на туризма Мирослав Боршош с туроператори. Цените за новия сезон са договорени още миналата година, той се продава отдавна на европейските пазари. Близо 20% от..

публикувано на 06.02.25 в 16:45

Историята се учи с преживяване и като приказка

Иновативен подход в часовете по история прилага преподавалят Генка Геройска. Те преподава на учениците от Основно училище "Гео Милев" в село Белозем. При изучаването на Седемте чудеса на античния свят учениците са изработили умалени модели на пирамидите в Гиза, висящите градини на Семирамида и Александрийския фар. Нейният подход е отличен в..

публикувано на 06.02.25 в 16:37

Който иска контрол на цените, нищо не разбира или е популист

Опитът да се контролират цените на стоки и услуги е еднозначен и той е, че абсолютно не работи, коментира пред Радио Пловдив финансовият експерт Любомир Дацов. Подобни практики, смята той, обслужван целите на силните правителства или някакви популистки интереси.  "Няма как да се решат структурни проблеми с мерки за контрол върху цените. Това..

публикувано на 06.02.25 в 15:59

Заради улица без достъп мъж от село Брезе почина

64-годишен жител на девинското село Брезе почина вчера, защото линейката не могла да стигне до дома му, който е на черен път без асфалт.  Мъж от Брезе почина, линейка не могла да стигне до дома му Наложило се кметицата на селото Ирина Кочовска да организира няколко мъже, които да свалят човека на носилка до линейката, където да му подадат..

публикувано на 06.02.25 в 14:57

Парламентът е място за смислено говорене, а не за бой

Агресията в НС не е нещо ново, но същевременно едва ли предизвиква кой знае какъв интерес. В крайна сметка парламентът е място за говорене, а не за бой, заяви в предаването "Точно днес" политологът Страхил Делийски. "Трудно ми е да си представя, че може да има друг прочит освен прочита на деформираната представа за НС и политическата култура. Тя е..

публикувано на 06.02.25 в 10:22